Emin Alper’in Berlin’de yarışacak ‘Kız Kardeşler’ filminden ilk fragman

Emin Alper’in Berlin’de yarışacak ‘Kız Kardeşler’ filminden ilk fragman

İlk gösterimini yapacağı 69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde Altın Ayı ödülü için yarışacak olan Emin Alper imzalı “Kız Kardeşler” adlı filmin tanıtım fragmanı yayımlandı.

Tarihçi, senarist ve yönetmen Emin Alper’in üçüncü filmi olan “Kız Kardeşler”; “Susuz Yaz”, “Duvara Karşı”, “Bal” gibi filmlerle beraber Ana Yarışma bölümüne Türkiye’den katılan onuncu yapım.

Emin Alper, ilk filmi olan “Tepenin Ardı” ile Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde Caligari Ödülü’ne, ikinci filmi“Abluka” ile de Venedik Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde Jüri Özel Ödülü’ne değer görülmüştü.

Bugüne dek ulusal ve uluslararası festivallerden ellinin üzerinde ödülle ayrılan Alper’in yeni filmi “Kız Kardeşler” için Kültür ve Turizm Bakanlığı destek vermeyi reddetmişti.

Liman Film ve NuLook Production’ın yapımcılığını üstlendiği filmin ortak yapımcıları: Komplizen Film, Circe Films ve Horsefly Productions. Film yapım aşamasındayken Eurimages (Avrupa Konseyi), Berlin Film Fonu (MBB), Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklendi.

Filmin oyuncu kadrosunda Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer yer alıyor. “Kız Kardeşler”, annelerini kaybettikten sonra kasabada her biri ayrı ailelere besleme olarak verilen ve burada barınamayıp köye geri gönderilen üç kız kardeşin hikâyesini anlatıyor.

11 Şubat Pazartesi akşamı Berlin’de ilk gösterimini gerçekleştirecek olan “Kız Kradeşler”, 2019’un ilk yarısında Türkiye’de seyirciyle buluşacak. Berlin Film Festivali bu yıl 7-17 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal