Emektar set işçisini, set işçileri uğurladı

Emektar set işçisini, set işçileri uğurladı

Hayatının 60 yılını set işçisi olarak Yeşilçam’a adayan, 79 yaşında hayatını kaybeden, “Godzilla” lakaplı Selahattin Geçgel’in cenazesi bugün İstanbul Feriköy Behram Çavuş Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Ayazağa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

isciler2Ahmet Mümtaz Taylan, Suna Selen, Musa Uzunlar, İsmail Hacıoğlu’nun katıldığı cenaze töreninde, “Godzilla”nın emek verdiği filmlerde rol alan pek çok sanatçı yoktu. Fakat set işçileri “usta”larını uğurlamak için oradaydı. Birbirlerine şöyle diyorlardı: “Set işçisini set işçileri uğurladı.”

Suna Selen, gözleri dolu dolu Godzilla için “Ben ilk filmimde onunla çalıştım, onun da ilk filmiydi. Metin Erksan çekmişti. Derdimin sıkıntımın olduğu günlerde ona rastladığım zaman gözlerimin içi parlardı, onun da öyle. Bir daha beni görünce kimsenin gözleri öyle parlamayacak” dedi. “Onu çok özleyeceğim” derken de gözleri doldu Selen’in.

Gazeteci Camille Antunes, gazeteci vasfıyla değil çok sevdiği komşusu Selahattin’i uğurlamaya gelmişti. Antunes, Geçgel’in uğurlanacağı mezarlığa giderken onu gülümseyerek anımsadığını anlattı: “Komik adamdı Selahattin.” 

Antunes, hayatını setlere adamış bir emekçinin emekli olduktan sonraki geçim sıkıntılarından da bahsederek şöyle dedi:

“Çukurcuma’daki bir stüdyoya sürekli gelirdi. Ama onun asıl amacı, setlere gitmekti, hep setlere gitmek. Setsiz bir hayat düşünemiyordu. Ömrü boyunca sinema ve ‘ünlü insanlar’ için çalışmış bir adamın hayatı bu kadar zor olmamalıydı. Bir sürü ünlü insanı tanıyan ve 700 yakın filme emek veren bir adamın hikâyesi böyle mi bitmeli?”

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal