‘Duru Olmak’ belgeselinin ilkgösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde yapılacak

‘Duru Olmak’ belgeselinin ilkgösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde yapılacak

Nükhet Duru’nun bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı “Duru Olmak” belgeselinin ilkgösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde yapılacak.

Yönetmenliğini Mu Tunç’un yaptığı belgeselin çalışmalarına, Nükhet Duru’nun son albümü “Hikâyesi Var”ın iki yıla uzanan yaratım süreci esnasında başlandı. Belgeselde hem sanatçının son albümüne hem de hayat hikâyesine farklı bir açıdan yaklaşılıyor.

Belgeselde sanatçının son albümünde birlikte çalıştığı Sıla, Kenan Doğulu, Teoman, Mabel Matiz, Funda Arar, Ceylan Ertem, Ata Demirer, Kalben, Zeynep Bastık, Rubato, Sena Şener ve Evrencan Gündüz ile yapılan görüşmeler de yer alıyor.

Yapımcılığını Evren Ercan’ın üstlendiği belgeselin orijinal müziklerini Orkun Tunç hazırladı.

Festivalin Galalar başlıklı bölümünde ilkgösterimi yapılacak olan “Duru Olmak” belgeseliyle İstanbul Film Festivali kapsamında ilk kez bir yerli belgesel için gala yapılmış olacak.

Bu yıl 10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 39. İstanbul Film Festivali, koronavirüs salgınından dolayı ertelendi. Belgeselin hangi tarihte izleyiciyle buluşacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Belgeselden yayımlanan ilk fragman ise şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal