Dünyada, The Beatles’ı hatırlayan tek bir insan kalırsa?

Dünyada, The Beatles’ı hatırlayan tek bir insan kalırsa?

“Trainspotting”, “Milyoner”, “127 Saat” gibi filmleriyle tanınan Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un imzasını taşıyan “Yesterday” adlı film, 28 Haziran’da gösterime girecek.

Senaryosunu, “Dört Nikah Bir Cenaze” adlı filmle en iyi özgün senaryo dalında Oscar’a aday gösterilen Richard Curtis’in kaleme aldığı filmin başrolünde “Damned” ve “EastEnders” adlı dizilerden tanınan İngiliz oyuncu Himesh Patel yer alıyor. Ona “Tam Gaz”, “Sindirella”, “Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz” filmlerinden tanınan oyuncu Lily James, “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı” ve “Knock Knock” filmlerindeki performansıyla adından söz ettiren oyuncu Ana de Armas, Emmy ödüllü oyuncu Kate McKinnon ve Grammy dahil pek çok ödüle değer görülen müzisyen Ed Sheeran eşlik ediyor.

Danny Boyle’un müzikal türündeki ilk çalışması olan “Yesterday”, Himesh Patel’in hayat verdiği Jack Malik karakterinin hikâyesine odaklanıyor.

Küçük bir kasabada yaşayan şarkıcı ve söz yazarı Jack Malik için ünlü bir müzisyen olmak gün geçtikçe zorlaşır. Jack Malik bir gün uyandığında kendisinden başka kimsenin The Beatles grubunu hatırlamadığını fark eder.  Bunu bir fırsat gören Jack Malik, dünyanın en iyi müzik gruplarından The Beatles’ın şarkılarını kendisine aitmiş gibi söylemeye başlar. Amerikalı bir müzisyen olan Debra’nın da yardımıyla kısa zamanda ünlenen Jack Malik, zamanla hem kendisinden hem de en yakın arkadaşı Ellie’den uzaklaşır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal