Dorock XL’dan öğrenciler için ücretsiz yemek kampanyası

Dorock XL’dan öğrenciler için ücretsiz yemek kampanyası

Dorock XL, başlattığı kampanya ile her gün 30 üniversite öğrencisine ücretsiz yemek sağlayacak.

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Sibel Ünli’nin yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve toplumsal baskılar sonucu hayatına son vermesinin ardından Dorock XL, her gün 30 üniversite öğrencisine ücretsiz yemek sağlamak için bir kampanya başlattı.

Mekânda çalışan personel için hazırlanan 120 kişilik yemeği 150 kişiye çıkaran Dorock XL, her gün 30 üniversite öğrencisinin öğrenci kimlik kartını göstererek menüden yararlanabileceğini duyurdu.

Tüm insanlığı toplumsal duyarlılık ve sağduyuya davet eden Dorock XL, diğer mekânlara da başlattıkları kampanyaya katılma çağrısı yaptı.

Ne olmuştu?

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Sibel Ünli’nin yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve toplumsal baskılar nedeniyle hayatına son verdiği ortaya çıkmıştı.

Ünli’nin intihar etmeden önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda geçim sıkıntısı çektiği ve toplumsal baskıya maruz bırakıldığına dair açıklamaları dikkat çekmişti.

Ünli’nin ağabeyi, “Maalesef kardeşim bazı şeylerin üstesinden gelemedi. Ona daha iyi şartlarda destek olabilecek imkânlarımız yoktu. Devletten ve sosyal kurumlardan yardım talep ettik. Ama yeterli olmadı ne yazık ki. Kardeşimizi kaybettik. Ailesi olarak keşke elimizden daha çok şey gelebilseydi” açıklamasında bulunmuştu.

Sibel Ünli’nin kesin ölüm nedeni, otopsi raporunun ardından öğrenilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal