Doğan Duru: ‘İki gitarımı satıp kiramı ödedim’

Doğan Duru: ‘İki gitarımı satıp kiramı ödedim’

Redd grubunun solisti Doğan Duru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kirasını ödemek için iki gitarını da sattığını açıkladı. Duru, “Amacımız destek yaratmak değil sahneye çıkmak için şartları zorlamak olmalı” dedi.

Redd grubunun solisti, bas gitaristi, söz yazarı ve besteci Doğan Duru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda evinin kirasını ödeyebilmek için iki gitarını da sattığını ifade etti. ‘Kademeli normalleşme’ kararlarında müzisyen ve sahne emekçilerinin gözardı edilmesine tepki gösteren Duru’nun açıklamaları şöyle:

“İki gitarımı sattım, kiramı ödedim. Müzisyenlere yardım, destek için enstrümanları satma konusunu üzüntüyle karşılıyorum. Destek, yardım vs gibi şeyler yerine sesimizi yükseltmeli sahnelerimize kavuşmalıyız. Bu konuyu normalleştirmeyelim, İsyan etme noktasındayız, edelim!!!

Kimsenin kahramanlığının yeterli olmayacağı bir konu bu. Sahte kahramanların pelerinine vantilatör tutmayın. Bizim işimiz sahnede olmak. Başka bir çözüm yok. Amacımız destek yaratmak değil sahneye çıkmak için şartları zorlamak olmalı.”

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal