Depreme atıf yapılmıştı: Trendyol’daki ‘Umudunu asla kaybetme’ yazılı ürünler satıştan kaldırıldı

Depreme atıf yapılmıştı: Trendyol’daki ‘Umudunu asla kaybetme’ yazılı ürünler satıştan kaldırıldı

İzmir’deki depremin enkazından 65 saat sonra kurtarılan Elif Perinçek adlı kız çocuğunun kurtarılma anı, Trendyol’da ‘Hediyehanem’ adlı bir hesap tarafından bardağa işlenerek satışa sunuldu. Trendyol fotoğrafı ürünlerinde kullanan satıcının uyarıldığını, ürünlerin de satıştan kaldırıldığını bildirdi.

İzmir’de 114 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı’nın enkazında kalan üç yaşındaki Elif Perinçek, 2 Kasım’da, depremden 65 saat sonra canlı olarak çıkarıldı. Perinçek’in itfaiyeci Muammer Çelik’in elini sıkıca tuttuğunu gösteren fotoğraf gündem olmuştu.

Trendyol’da faaliyet gösteren ‘Hediyehanem’ adlı mağaza da Perinçek’in, kendisini enkazdan çıkaran ekip personelinin parmağını tuttuğu anı, bardak, kalemlik ve anahtarlık gibi ürünlerin üzerine “Umudunu asla kaybetme” mesajıyla basarak satışa sundu.

Ürünlere 40,90 TL ile 61,90 TL arası fiyat biçen mağazaya ve satışa izin veren Trendyol’a, Twitter’dan çok sayıda tepki geldi. Bunun üzerine Trenyol, bir kullanıcıya Twitter’da şu yanıtı verdi: “Merhaba, geri bildiriminiz ve duyarlılığınız için çok teşekkür ederiz. Hassasiyetinizi paylaşıyoruz. Ürünün satıcısı uyarılmış ve ürünler hızlıca satıştan kaldırılmıştır. Bu tür hassas konularda gerekli işlemlerin her zaman yapılacağına emin olabilirsiniz.”

‘Bizim için de kabul edilemez’

Trendyol, hesabından paylaştığı bir başka açıklamada da durumun kendileri için de kabul edilemez olduğunu belirterek şunları yazdı:

“Kamuoyunda hassasiyet yaratan bir ürünün platformumuzda yer alması bizim için kabul edilemez. Söz konusu ürünleri platformumuzda yer aldığını tespit ettiğimiz anda derhal satıştan kaldırdık. Ürünlerin satıcısıyla ilgili gerekli tüm işlemler yapılarak platformumuzdaki satışları durduruldu. Aynı hassasiyeti paylaştığımız tüm müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal