Deniz Tortum imzalı ‘Maddenin Halleri’ne ABD’den ödül

Deniz Tortum imzalı ‘Maddenin Halleri’ne ABD’den ödül

Deniz Tortum’un “Maddenin Halleri” adlı belgesel filmi, ABD’de düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nde Labocine Özel Mansiyon Ödülü’ne değer görüldü.

Deniz Tortum’un yazıp yönettiği ve görüntü yönetmenliğini üstlendiği “Maddenin Halleri”,16-23 Ekim tarihlerinde arasında New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nde ABD’deki ilkgösterimini yaptı. Film, bilim sinemasının dünyadaki en önemli çevrimiçi platformu sayılan Labocine’nin verdiği Labocine Özel Mansiyon Ödülü’ne değer görüldü.

Deniz Tortum’un doğduğu ve babasının yıllarca çalıştığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin günlük dünyasına, sağlık çalışanlarının ve hastane yaşamının doğasına bakış atan bir belgesel olan “Maddenin Halleri”nin yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu, Öykü Canlı ve Aslı Erdem, ortak yapımcılığını ise Fırat Sezgin üstlendi.

İlkgösterimini ocak ayında Rotterdam Film Festivali’nde yapan film, ağustos ayında da dünyanın en önemli belgesel film festivallerinden DokuFest’in Balkan bölümünde yarıştı.

Altın Portakal’dan en iyi belgesel ödülünü kazanan “Maddenin Halleri”, geçen hafta 39. İstanbul Film Festivali’nde en iyi belgesel seçildi. Film Engelsiz Filmler Festivali’nden de en iyi film ve en iyi yönetmen ödülleriyle ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal