Deniz Gamze Ergüven ‘The Handmaid’s Tale’ın 3. sezonunda yönetmenlik yapacak

Deniz Gamze Ergüven ‘The Handmaid’s Tale’ın 3. sezonunda yönetmenlik yapacak

Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan, başrolde Elisabeth Moss’un yer aldığı “The Handmaid’s Tale”ın üçüncü sezonunun bazı bölümlerini Deniz Gamze Ergüven yönetecek.

2015 yılında gösterime giren ilk uzun metrajı “Mustang” ile hem Türkiye’de hem de dünyada büyük bir etki yaratan Deniz Gamze Ergüven, ödülden ödüle koşup Oscar adaylığı elde ettiği ilk filminin ardından rotasını Amerika’ya çevirmişti.

Başrollerinde Halle Berry ve Daniel Craig’in yer aldığı “Kings” filmiyle oldukça kötü eleştiriler alan Ergüven, son olarak ise başrolünde Sean Penn’in yer aldığı “The First” dizisinin iki bölümünde yönetmen olarak karşımıza çıkmıştı. Gelen son haberler Ergüven’in dizi sektöründeki projelerde çalışmaya devam edeceği yönünde.

“The Handmaid’s Tale”ın 3. sezonunda yönetmenlik yapacak

Screen Daily’nin haberine göre, Deniz Gamze Ergüven “The Handmaid’s Tale”ın üçüncü sezonundaki bazı bölümleri yönetecek. Ergüven’in hangi bölümleri yöneteceği ise henüz netleşmiş değil. Öte yandan daha önce dizide çalışmış Mike Barker, Dania Reid, Colin Watkinson’la birlikte Amma Asante ve Rebecca Thomas da yeni sezonda yönetmen koltuğunda oturacak isimlerin arasında yer alıyor.

Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanıp oyuncu kadrosunda Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Samira Wiley ve Alexis Bledel gibi isimlerin yer aldığı “The Handmaid’s Tale”ın üçüncü sezon çekimleri şu sıralarda Toronto’da gerçekleşiyor. Yeni sezonun kaç bölümden oluşacağı ya da ne zaman yayımlanacağı ise henüz açıklanmadı.

 

Kaynak: Filmloverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal