Demirtaş, ‘Devran’la Diyarbakır Kitap Fuarı’nda

Demirtaş, ‘Devran’la Diyarbakır Kitap Fuarı’nda

Kayyım atamalarıyla, hak gasplarıyla Türkiye’nin gündemindeki Diyarbakır’da bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Diyarbakır Kitap Fuarı’nın etkinlik takvimi belli oldu. Fuar kapsamında tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın son kitabı “Devran” üzerine Şeyhmus Diken’in yönetiminde Gaye Boralıoğlu, Behçet Çelik, Mehtap Ceyran ve Funda Dörtkaş’ın konuşmacı olarak katılacağı “Devran’ı Konuşmak” paneli, 5 Ekim Cumartesi günü 17.00-18.30 saatleri arasında Dicle Konferans Salonu’nda düzenlenecek

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen 7. Diyarbakır Kitap Fuarı, bu yıl 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

145 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 75 kültür etkinliği düzenlenecek.

Fuar kapsamında Ahmet Çakmak’ın yeni kitabı “Ben û Sen” üzerine yapacağı söyleşi, Şeyhmus Diken’in yönetiminde 28 Eylül’de saat 15.15-16.15 saatleri arasında Fırat Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Ahmet Telli’nin katılımıyla gerçekleşecek şiir dinletisi, 29 Eylül’de 14.30-15.30 saatleri arasında Dicle Konferans Salonu’nda dinlenebilecek.

Latife Tekin ile Meryem Coşkunca’nın konuşmacı olacağı “Kadın Şiir ve Roman” başlıklı söyleşi de 5 Ekim’de 15.45-16.45 saatleri arasında Fırat Konferans Salonu’nda yapılacak.

Bu yıl 9 güne yayılacak olan kitap fuarına katılacak başlıca yazar, şair ve çizerler şöyle: Adnan Özyalçıner, Mıgırdiç Margosyan, Canan Tan, Ahmet Telli, Mine Söğüt, Ayşe Kulin, Altan Öymen, Aytül Akal, Hasan Ali Toptaş, İsmail Saymaz, Sara Şahinkanat, Ahmet Şimşirgil, Latife Tekin, Bahadır Yenişehirlioğlu, Murat Menteş, Feryal Saygılıgil, Kemal Hamamcıoğlu, Feride Çetin, Lal Laleş, Birsen Ekim Özen, Sinan Yağmur, Jaklin Çelik, Şener Özmen, Seray Şahiner, Selçuk Erdem, Kemal Varol, Ayşe Hür, Şeyhmus Diken, Berken Bereh, Gaye Boralıoğlu, Murat Özyaşar, Celîlê Celîl, Erdoğan Aydın, Toprak Işık, Gülseren Budayıcıoğlu, Rewhat, Selim Temo, Çiğdem Gündeş ve Vecdi Erbay.

Girişin ücretsiz olduğu Diyarbakır Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 6 Ekim tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Etkinlik takvimine şuradan bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal