David Lynch’in kısa filmi ‘What Did Jack Do?’ Netflix’te yayında

David Lynch’in kısa filmi ‘What Did Jack Do?’ Netflix’te yayında

David Lynch’in yönettiği, aynı zamanda başrolünde yer aldığı 17 dakikalık kısa filmi “What Did Jack Do?”, Netflix’te yayımlandı.

İzleyicinin bilinçaltı ile oynamayı seven, delicesine bir tutkuyla bağlandığı resim sanatının kendisinde bıraktığı izleri filmlerine muazzam bir şekilde yansıtan ve “Eraserhead”, “The Elephant Man”, “Blue Velvet”, “Mulholland Dr.” gibi filmlerle sinema dünyasında iz bırakan David Lynch, film ya da “Twin Peaks” gibi televizyon projesinin yanı sıra çektiği kısa filmlerle de adından söz ettiriyor.

Filmografisinde “The Grandmother”, “Six Men Getting Sick”, “Absurda”, “The Alphabet”, “Lady Blue Shanghai” gibi kısa filmler barındıran David Lynch’den yeni bir kısa film daha geliyor: “What Did Jack Do?”

Filmin başrolünde David Lynch var

Netflix, dün 74 yaşına basan David Lynch’in 17 dakikalık kısa filmi “What Did Jack Do?”yu izleyicinin beğenisine sundu. David Lynch’in doğum günü vesilesiyle bu kısa filmi yayınlayan Netflix’in bu hamlesi sürpriz olarak yorumlandı. The Playlist’in haberine göre David Lynch, “What Did Jack Do?”yu 2016 yılında çekmiş ve kısa film, 2018 yılında çeşitli festivallerde gösterilmiş. Kısa filmin IMDb profilinin olmadığını sözlerimize ekleyelim.

David Lynch’in başrolünde yer aldığı bu kısa filmde bir dedektif, cinayet zanlısı bir maymunu sorguya çekiyor. 17 dakika boyunca dedektif ve maymun arasında geçen sorguyu anlatan bu kısa film, David Lynch’in sinematik dehasını gözler önüne seriyor. Siyah beyaz formatta çekilen “What Did Jack Do?” şuradan izlenebilir.

 

Kaynak: FilmLoverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar