David Lynch ve dostlarından çevrimiçi yardım konseri

David Lynch ve dostlarından çevrimiçi yardım konseri

David Lynch “Meditate America” adlı bir çevrimiçi yardım konseri düzenliyor. Ücretsiz olarak erişime açılacak konserde Elvis Costello, Kesha ve “Dune” uyarlamasında Lynch’le yolları kesişen Sting sahne alacak.

Karantina sürecinde çeşitli mecralarda çizim yapmak, film çekmek ve meditasyon hakkında konuşan Lynch zaten transandantal meditasyonla içli dışlı olduğunu ve faydalarını her fırsatta dile getiriyordu. Şimdiyse bunu daha geniş bir kitleye yaymak için kolları sıvamış. Yardım etkinliğinin amacı ise yetişkinlerden çocuklara, herkese transandantal meditasyon öğretebilmek.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanları başta olmak üzere herkesin oldukça etkilendiği bir dönemden geçtiğimiz için Lynch, ipleri eline alarak meditasyonun iyi geleceğini düşündüğü herkese yardımcı olmak istiyor. Bu yardımla ulaşmak istediği kitlenin bir kısmının PTSD (post travmatik stres bozukluğu) sahibi olan savaş gazileri olduğunu ekliyor.

Etkinliğe katılacak isimler arasında Katy Perry de var. Hugh Jackman ile annelik ve meditasyon üzerine bir sohbet gerçekleştirecek.

Pandemi süreci boyunca YouTube’da da oldukça aktif olan Lynch’in hava durumundan eski kısa filmlere uzanan paylaşımlarına  şuradan bakılabilir. Lynch ve bir araya getirdiği ünlü kervanı ile transandantal meditasyon öğrenmek için 3 Aralık’ta şuraya bekleniyorsunuz.

 

Kaynak: Bantmag.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal