David Fincher ve Tim Miller’dan yeni animasyon dizisi: ‘Love, Death + Robots’

David Fincher ve Tim Miller’dan yeni animasyon dizisi: ‘Love, Death + Robots’

“Fight Club”, “Se7en”, “Gone Girl” adlı filmleriyle tanınan Altın Küre dahil pek çok ödüle değer görülen yönetmen David Fincher ile “Deadpool”, “Terminator: Dark Fate” adlı filmlerin yönetmenliğini üstlenen ve 2004 yapımı “Gopher Broke” adlı filmi, en iyi kısa animasyon filmi dalında Oscar’a aday gösterilen Tim Miller’ın ortak çalışması olan “Love, Death + Robots” adlı animasyon dizisi, 15 Mart’ta Netflix’ten yayımlanacak.

“Love, Death +Robots” adlı dizi “BoJack Horseman”, “Big Mouth”, “F is for Family” ve “Disenchantment” gibi Netflix’in yetişkinlere hitap eden animasyon dizileri arasında yer alacak.

Dizi fantezi, bilimkurgu, korku ve komedi türlerini kapsayan 18 anime hikâyeden oluşuyor. 5 ila 15 dakikada işlenecek olan hikâyelerin her biri farklı olayları merkezine alıyor. Dizide çıldıran robotlar, duyarlı süt ürünleri, çöp canavarları, cyborg ödül avcıları, kurt adam askerler, iblisler ve uzaylı örümcekler gibi farklı karakterlere yer verileceği biliniyor.

Dünyanın dört bir yanındaki farklı animasyon ekiplerince hazırlanan hikâyelerde, klasik 2D animasyon tekniğinden fotogerçekçi 3D CGI’ya kadar çok çeşitli animasyon teknikleri kullanıldı.

Dizinin ilk gösterimi için 8 Mart’ta başlayan SXSW Film Festivali’ne katılan David Fincher, dizi hakkında bilgi verirken dizi formatlarını değiştirme isteği üzerine de konuştu.

Uzun süredir “Love, Daeth + Robots” adlı diziyi hazırlayacak uygun bir stüdyo aradıklarını belirten Fincher ile Miller,  Netflix ile anlaşma sağlamadan önce pek çok stüdyo tarafından reddedildiklerini ifade ettiler.

Birbirinden bağımsız 18 hikâyenin farklı sürelerde işleneceği bu proje için en uygun stüdyonun Netflix olduğunu belirten Fincher, çekimleri 2013 yılında başlayan “House of Cards” adlı diziyi hazırladıkları dönemde Netflix’in yöneticisi olan Ted Sarandos ile dizilerin süreleriyle ilgili belirli kalıpları yıkmak istediğini konuştuğunu açıkladı.

Fincher, dizi bölümlerinin 22 ya da 48 dakika sınırında olmak zorunda olmadığını, bu durumun hikâye anlatımı için bir kalıp olduğunu ve Pavlov’un köpeği gibi adet bir şartlama etkisi yarattığını ifade etti.

Dizinin hayat geçirilmesinin yıllar önce ortaya atıldığını belirten ve diziyi rüya projesi olarak tanımlayan Miller ise, 10 yıl önce Fincher’a çok sayıda proje sunduğunu ve onun bu projeler arasından “Love, Death + Robots”u seçtiğini belirtti.

Dizinin “Love ” ve “Death” başlıklı fragmanları şurada:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal