David Fincher, karantinadaki sinema öğrencileri için çevrimiçi ders düzenledi

David Fincher, karantinadaki sinema öğrencileri için çevrimiçi ders düzenledi

David Fincher, Birleşik Krallık’taki Ulusal Sinema ve Televizyon Okulu’nun karantinaya alınması nedeniyle evlerinde kalan öğrencileri için çevrimiçi bir ders düzenledi.

FilmLoverss’ın Collider’dan aktardığı habere göre, “Se7en”, “Zodiac”, “Fight Club” gibi unutulmaz filmleri sinema dünyasına kazandıran, son yıllarda ise “Mindhunter” dizisiyle adından övgüyle söz ettiren usta yönetmen David Fincher, sinema dünyasında neredeyse tüm prodüksiyonların durdurulmasına neden olan Koronavirüs salgınından önce yeni filmi “Mank” için hazırlıklarını sürdürüyordu. “Citizen Kane”in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatan yeni filminin çekimlerini salgından önce tamamlayan usta yönetmen, tüm dünyanın karantina altında olduğu bu dönemi de bir şekilde değerlendirmenin yolunu bulmuş gibi görünüyor.

Birleşik Krallık’taki Ulusal Film ve Televizyon Okulu’nun rektörü olan Jon Wardle, dün Twitter’da yaptığı paylaşımla Fincher’ın Zoom üzerinden çevrimiçi bir masterclass düzenlediğini ve böylece karantina nedeniyle okullardan uzak kalan 450 sinema öğrencisine sinema üzerine bir ders verdiğini açıkladı. Bu çevrimiçi dersi Zoom üzerinden gerçekleştiren Fincher’ın ders sırasında hem kariyeri hem de yeni filmi “Mank” hakkında konuştuğu belirtiliyor.

Birleşik Krallık’taki Ulusal Sinema ve Televizyon Okulu’nun bugüne kadar sinema dünyasına kazandırdığı isimler arasında Lynne Ramsay, Roger Deakins, David Yates gibi önemli sinemacılar yer alıyor.

Karantinadan sonra “Mank”in post-prodüksiyon süreciyle meşgul olması beklenen Fincher, aynı zamanda Netflix’in animasyon dizisi “Love, Death & Robots”un ikinci sezonu için de Tim Miller ile birlikte çalışmaya devam ediyor. Usta yönetmen aynı zamanda Robert Tawne ile birlikte “Chinatown”ın öncesinde geçenleri anlatacak bir dizi hazırlıyor, ancak bu proje için henüz somut adımlar atılmış değil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal