David Bowie’nin Ziggy Stardust’a dönüştüğü ilk konserin kaydı bulundu

David Bowie’nin Ziggy Stardust’a dönüştüğü ilk konserin kaydı bulundu

Hem David Bowie’nin müzikal yolculuğunun hem de müzik tarihinin önemli anlarından biri olan Bowie’nin 1972 yılında Ziggy Stardust olarak ilk kez sahneye çıktığı programın kaydı bulundu.

Uzun yıllar boyunca teknik bir aksaklık yüzünden silindiği düşünülen ama yakın zamanda ortaya çıkan kayıtlar, üzerine çalışılmaya başlanan yeni Bowie belgeseli “David Bowie: Finding Fame”de yerini alacak.

1972 yılında Lift Off with Ayshea isimli programın konuğu olan Bowie, “Starman” şarkısını seslendirerek etkisini bugünlere kadar uzanacak yeni bir dönemin de kapılarını aralamış olduğunun farkında değildi. Bowie hayranları için kutsal kâse olarak yorumlanan bu performanstan belgeselde izleme fırsatı yakalamadan önce birkaç fotoğraf paylaşıldı.

Programın o günkü bölümüyle ilgili konuşan Duran Duran klavyecisi Dylan Jones, “O performans bir fenomendi. Ertesi gün okulda herkes onun hakkında konuşuyordu. Unutulmaz bir performanstı.” dedi.

Önümüzdeki ay yayımlanacak olan “David Bowie: Finding Fame” adlı belgesel, “David Bowie: The First Five Years” ve “David Bowie: The Last Five Years”ın yönetmeni Francis Whately’nin üçlemedeki son halkası olacak.

 

Kaynak: Play Tuşu 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal