David Bowie’nin hayatını anlatan ‘Stardust’ filminin ilkgösterimi online yapılacak

David Bowie’nin hayatını anlatan ‘Stardust’ filminin ilkgösterimi online yapılacak

Rock müziğin ve pop kültürün ikonlarından David Bowie’nin hayatına ışık tutan “Stardust” filminin ilkgösterimi, bu yıl online düzenlenecek olan 2020 Tribeca Film Festivali kapsamında gerçekleşecek

“Death of a President” (Bir Başkanın Ölümü), “I Am Slave” (Ben Köleyim) gibi filmlere imza atan Gabriel Range‘in yönetmenliğinde çekilen filmde David Bowie’nin 1971 yılında ABD’ye yaptığı ilk ziyaret anlatılıyor. Filmde Bowie’nin sahne gösterileri için yarattığı kurgusal karakter Ziggy Stardust‘a dönüşümüne ilham veren sürece de odaklanılıyor. Ayrıca film, Bowie’nin performanslarını içeren geniş bir şarkı listesini de içeriyor.

Christopher Bell’in senaryosunu kaleme aldığı filmde Bowie’yi Johnny Flynn canlandırıyor. Bowie’nin eşi Angie Bowie’ye Jena Malone, sanatçının plak şirketinin reklamcısına ise Marc Macron hayat veriyor.

Johnny Flynn / “Stardust”

Yapımcı Fabien Westerhoff, filmin online gösterimi için şunları söyledi: “Stardust’, film marketinde büyük beklenti taşıyan bir film. Alıcılarımıza ulaştık ve Gabriel’in filmiyle zamanında ilgilenmeleri üzerine onlara bu eşsiz fırsatı güvenli ve kontrollü bir mekânda sunmak için heyecanlıyız.”

2020 Tribeca Film Festivali, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl 15-26 Nisan tarihleri arasında online olarak düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal