Dan Brown’dan resimli ve müzikli çocuk kitabı: ‘Hayvanlar Senfonisi’

Dan Brown’dan resimli ve müzikli çocuk kitabı: ‘Hayvanlar Senfonisi’

Dan Brown’ın resimli ve müzikli ilk çocuk kitabı “Hayvanlar Senfonisi”,  yazarın çocuklar için bestelediği klasik müzik albümüyle eş zamanlı olarak 1 Eylül 2020’de Altın Kitaplar tarafından yayımlanacak.

Susan Batori’nin çizimlerini yaptığı “Hayvanlar Senfonisi”nde Maestro Fare’nin elinde bagetiyle çitalardan kangurulara, fillerden mavi balinalara birbirinden farklı pek çok hayvan dostuna yaptığı ziyaretleri anlatılıyor.

Dan Brown’ın yazarlık kariyerindeki ilk resimli çocuk kitabı olacak olan “Hayvanlar Senfonisi”, yazarın kendi bestelerini de içerecek. Multi-sensör teknolojisi kullanılan kitap, Hem çocuklar hem de yetişkinler için sesli ve müzikli bir okuma deneyimi sunacak.

Kitaptaki QR kodlar sayesinde her hayvan için düzenlenen orijinal müzikler dinlenebilecek.

Brown, kitabını şöyle tanımlıyor:

“Hikâye anlatıcılığını seviyorum ve hikâyelerimde her zaman çeşitli temaların iç içe geçmesini hedefliyorum. ‘Hayvanlar Senfonisi’ ile bu fikrin üzerine giderek sanat, kelimeler ve müziği içeren üç farklı dilin eşzamanlı kullanıldığı katmanlı bir deneyim ortaya çıkardım. Tıpkı bir operanın göz alıcı sahnesi, dramatik müziği ve lirik oyunuyla izleyiciyi cezbetmesi gibi, ‘Hayvanlar Senfonisi’ de aynı anda hem akla, hem göze, hem de kulağa hitap etmeyi amaçlıyor.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

2 Yorumlar