Cüneyt Arkın’dan Oya Başar’a sanatçılarla yeni Müjdat Gezen müzikali

Cüneyt Arkın’dan Oya Başar’a sanatçılarla yeni Müjdat Gezen müzikali

Usta tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen’in yazdığı, yönettiği ve rol aldığı yeni müzikali “Eğlence Dünyası”, 2019-2020 sezonunda sahnede olacak.

Cüneyt Arkın, Oya Başar, Ercan Bostancıoğlu, İlhan Daner, Kayhan Yıldızoğlu, Behzat Uygur gibi sanatçıların rol alacağı müzikalde 1453’ten 2019’a İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki eğlence hayatı belge, müzik ve mizahla anlatılacak.

Levent Kırca ile Oya Başar’ın kızı Ayşe Kırca, Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Polat Cüreklibatur ve Behzat Uygur’un oğlu Nejat Uygur’un da rol aldığı müzikal ekibinde Cem Cücenoğlu, Fehmi Dalsaldı, Şebnem Schaefer, Selen Seyven, Buket Dereoğlu, Nazlı Mengi, Fide Köksal, Aşık Nesimi, Yaşar Ayvacı, Barış Taşkın, Kıvanç Tiner, Nejat Uygur, Seran Bilgi ve Emre Özmen yer alıyor.

Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi milli güreşçi Okay Köksal’ın Türkiyeli bir güreşçiyi canlandıracağı müzikalde, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almış olan 2017 yılı Survivor yarışması şampiyonu Ogeday Girişken de sahnede olacak.

Melihat Gülses, Ayben Erman, Semiha Yankı ve Sevcan Orhan’ın konuk ses sanatçıları olarak dahil olacağı müzikalin dekor tasarımı Barış Dinçel’in, koreografisi Pınar Ataer’in, kostümleri ise Aygül Kostüm Tasarım’ın imzasını taşıyor. Müzikalin müzik direktörlüğünü Seçil Akın üstlenirken, kayıt çalışmaları Müziklab’da Murat Yelken eşliğinde hazırlandı.

Makyaj sanatçısı Corci’nin yanı sıra dans grubu, mehter takımı ve diğer rollerle birlikte 118 kişilik bir kadronun görev alacağı “Eğlence Dünyası”, Tim Show Center’da seyirciyle buluşacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal