Cumhuriyet Kitap’ta görev değişikliği

Cumhuriyet Kitap’ta görev değişikliği

Türkiye’nin ilk kitap-eki Cumhuriyet Kitap’ta görev değişikliği yaşanıyor. Uzun yıllardır ekin başında bulunan Turhan Günay ile yayının editörü Ali Bulunmaz ve görsel yönetmen Dilek Akıskalı bugün yayımlanan Cumhuriyet Kitap ile görevden ayrıldıklarını duyurdu. Üç imzalı veda yazısında şöyle denildi:

Vedalaşma zor bir andır. Hele otuz bir yılı birlikte geçirmişseniz o an daha da zorlaşır. O nedenle sevgili yazar, yayıncı, dağıtımcı ve okurlarımızla vedalaşmıyor, aranızda bulunmayı sürdürüp yine kitaplarla birlikte olacağımızı söylüyoruz.

Kitaplarla yaşamanın, okumanın, yazarla ve yayıncıyla birlikteliğin, bir görev ve varoluş biçimi olduğunu bilerek Cumhuriyet Kitap’tan ayrılıyoruz.

Hoşça kalın!

Cumhuriyet Kitap’taki değişiklikler bunlarla sınırlı değil:

Çocuk kitapları sayfalarını hazırlayan Mavisel Yener, Aytül Akal, Mustafa Delioğlu ve Çiğdem Gündeş de yayınla yollarını ayırırken, Emin Nedret İşli, Selçuk Altun ile Asuman Kafaoğlu Büke de artık Cumhuriyet Kitap’ta yazmayacak.

Cumhuriyet Kitap bundan böyle Turgay Fişekçi yönetmenliğinde yayımlanacak.

Öte yandan Ali Bulunmaz, Kültür Servisi’ndeki yazılarına devam edecek.

 

 

 

2 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

2 Yorumlar

 • Yunus Bekir Yurdakul
  7 Şubat 2019, 19:18

  Bu görev değişikliğinin gerekçesini bilmiyorum ama üzüldüm. Cumhuriyet kitap benim için de Turhan Günay demekti. Yeni ekibe başarı dilerim. Bir noktayı da düzelteyim. Cumhuriyet Kitap Türkiyenin ilk değil ikinci kitap ekidir. İlki Dünya Kitaptır. Ezber bilgi genellikle yanıltır bizi.

  CEVAPLA
 • Ayla Satıç
  19 Kasım 2020, 15:45

  Aynı anda bu kadar kişinin ayrılması düşündürücü. Kendilerince mutlaka geçerli nedenleri vardır, bir okuyucu olarak hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim, yolları açık olsun. Bu görevlere yeni atanacak ekibe başarılar dilerim.

  CEVAPLA