‘Çocuklara kitap hediye etme alışkanlığında Türkiye sonlarda’

‘Çocuklara kitap hediye etme alışkanlığında Türkiye sonlarda’

Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, çocuklara kitap hediye etme alışkanlığında Türkiye’nin dünyada 140’ıncı sırada olduğuna dikkat çekti.

DHA’dan aktarılan haberlere göre, Herkese Kitap Vakfı tarafından başlatılan ve her yıl nisan ayının 3’üncü pazar günü kutlanan “Kitap Hediye Günü”, bu yıl 18 Nisan Pazar günü salgın nedeniyle evlerde kutlanacak.

Kitap Hediye Günü’nde herkesi kitap hediye etmeye çağıran Şenver, “IPSOS araştırma şirketinin 180 ülkede yaptığı bir araştırmada, çocuklarına kitap hediye etme alışkanlığı olan ülkeler sıralamasında Türkiye 140’ıncı sırada sonlarda yer almış. Kitap çok değerli bir hediyedir. Hem alanı hem de vereni mutlu eder” dedi.

Bu yıla özgü olarak çocuklar için “Kitap Hediye Günü” şarkısı hazırladıklarını söyleyen Şenver, “Kitap hediye gününü kutlamak için çocuklar bestelenen bu şarkıyı seslendirerek sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaşacaklar ve birbirlerine kitap hediye edecekler” dedi.

Herkese Kitap Vakfı tarafından başlatılan “Kitap Hediye Günü” uygulamasının altıncı yılında, “Kitap Hediye Zincirleri” oluşturularak ihtiyaç sahibi köy okullarına gönderilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal