Çizgi romancı Michael Allred’den David Bowie biyografisi

Çizgi romancı Michael Allred’den David Bowie biyografisi

Amerikalı çizgi roman sanatçısı Michael Allred’in, IDW Publishing’in yaratıcılarından Steve Horton ve Eisner ödüllü çizer Laura Allred ile birlikte çalıştığı David Bowie biyografisi “Bowie: Stardust, Rayguns & Moonage Dreams”ten üç sayfa paylaşıldı. Popüler kültüre dair yayınlarıyla tanınan Insight Editions etiketiyle 7 Ocak’ta yayımlanacak çizgi romanın ön siparişleri şimdiden başladı.

Yaratıcıların açıklamalarına göre çizgi roman, Bowie’nin bilinmezlikten fenomenliğe doğru ilerleyen yolculuğunu ele alıyor. Özellikle Bowie’nin “ikinci kişiliği” olarak kabul edilen Ziggy Stardust karakteri üzerinde duran çizgi roman bu karakterin iç çatışmasını gözler önüne seriyor.

Şubat 2017’de Tunuslu grafik sanatçı Néjib de “Haddon Hall: When David Invented Bowie” adlı çizgi romanıyla Bowie hayranlarıyla buluşmuştu. Bowie’nin Stardust, Aladdin Sane ve The Thin White Duke gibi karakterlerini içeren çizgi roman, isminden de anlaşıldığı üzere efsane şarkıcının David’den Bowie’ye olan değişimini işliyor.

“Bowie: Stardust, Rayguns & Moonage Dreams”in kapak tasarımı ve içeriğinden paylaşılan üç sayfa şöyle:

 

Kaynak: Bantmag.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal