Cinsel tacizle suçlanan David Ellefson Megadeth’ten atıldı

Cinsel tacizle suçlanan David Ellefson Megadeth’ten atıldı

Reşit olmayan bir kişiyi cinsel tacizle suçlanan bas gitarist David Ellefson, kurucularından biri olduğu Megadeth’ten çıkarıldı.

Dünyaca ünlü heavy metal grubu Megadeth’in kurucu üyesi ve bas gitaristi David Ellefson, cinsel taciz suçlamaları nedeniyle gruptan atıldı.

Grubun Twitter hesabından dün yapılan açıklamada, “David Ellefson’ın artık Megadeth’le çalmayacağını hayranlarımıza duyuruyoruz. Bu kararı kolay almadık” denildi. Açıklamada ayrıca, “Neler olduğunu tüm detaylarıyla bilirken ve ilişkimiz zaten gerginken artık bundan sonra birlikte çalışmamız imkânsız” ifadesine yer verildi.

Paylaşım, Megadeth’i 1983’te Ellefson’la birlikte kuran ve grubun baş gitaristi olan 59 yaşındaki  Dave Mustaine imzasıyla yayımlandı.

Megadeth’in açıklamasında ayrıca, grubun hayranlarına, yeni müzik çalışmalarının bitmek üzere olduğu haberi de verildi.

56 yaşındaki David Ellefson hakkındaki iddialar, mayıs ayı başında ortaya çıktı. Müzisyenin reşit olmayan bir kızla yazışma görüntüleri ve fotoğrafları “reşit olmayan bir kadına cinsel taciz” başlığıyla internette yayımlandı.

Megadeth’ten 2002’de ayrılan ve 2010’da yeniden gruba dönen Ellefson, görüştüğü kişinin 18 yaşından küçük olduğu iddiasını reddederek, aralarındaki etkileşimin rızaya dayalı olduğunu iddia etti.

Olayın ardından Ellefson, Instagram hesabını kilitledi, video ve fotoğraflarına paylaşım engeli koydu. Variety’ye konuşan müzisyen, “özel ve yetişkinler arası etkileşimi bağlamından koparıp itibarıma, kariyerime ve aileme zarar vermek için manipüle ettiler” dedi.

Ellefson, görüştüğü kadının da herhangi bir suistimale uğramadığını, reşit olduğunu ve etkileşimin rızasıyla olduğunu söylediği videolu açıklamasını sayfasında paylaştı.

İddialarından ardından 10 Mayıs’ta Twitter’dan açıklama yapan Megadeth, “David Ellefson’a ilişkin açıklamaların farkındayız ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Söz konusu olan yaratıcılık ve iş ise hepimiz birbirimizin yakınıyız. Net bir şekilde David’in kendine sakladığı özel hayatıyla ilgili bir durum var. Bu durumun ortaya çıkmasıyla tüm seslerin net bir şekilde ve saygıyla dinlenmesi önemli. Doğrunun açığa çıkmasını dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: NTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal