Çin’de 500’den fazla sinema tekrar açıldı

Çin’de 500’den fazla sinema tekrar açıldı

Koronavirüs salgını sayılarında ciddi düşüş gösteren Çin’de 500’den fazla sinema kapılarını yeniden açtı. Şimdilik eski popüler filmlerin gösterildiği salonların yüzde 95’i ise hala kapalı.

Çin’deki koronavirüs tehdidi ortadan kaybolmaya başlarken ülkede 500’den fazla sinema salonu yeniden açıldı. Devlet medyası CGTN, geçtiğimiz cuma itibarıyla 486 salonun faaliyete açıldığını bildirdi. Pazartesi günü ise bu sayının 507’ye yükseldiği açıklandı.

Sinemaların yeniden açılmaya başlamasına rağmen halk, bu tür ortak kamusal alanlara girerek risk alma konusunda isteksizlik gösteriyor.

Variety, ülke genelindeki bilet satışlarının 2 bin doların (yaklaşık 13 bin TL) altında olduğunu bildirdi.

Çin’in Hong Kong sınırındaki iki kalabalık kıyı bölgesi Fujian ve Guangdong’da tek bir bilet satılmadı. Sinemalar şu anda yeni çıkan filmlerdense gişe rekortmeni eski filmleri gösteriyor.

Ülkenin önde gelen distribütörü China Film Group ve gelir paylaşımı şartlarına göre ithal edilen tüm Hollywood filmlerinin resmi distribütörleri geçtiğimiz hafta, katılımcıların tüm gelirlerini koruyacaklarını bildiren bir liste yayımladı.  Halihazırda mevcut olan filmlerin çoğu, riski en aza indirmeyi amaçlayan yeni ve popüler Çin filmlerinin yeniden gösterimi olacak.

 

Kaynak: NTV 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal