Cat Stevens’ın ‘Tea for the Tillerman’ albümü 50’nci yılına özel yeniden kaydedildi

Cat Stevens’ın ‘Tea for the Tillerman’ albümü 50’nci yılına özel yeniden kaydedildi

Müslümanlığı seçtikten sonra Yusuf İslam adını kabul eden Cat Stevens’ın 1970’de yayımlanan “Tea for the Tillerman” albümü 50’nci yılına özel olarak yeniden kaydedildi. “Tea for the Tillerman²” adlı albüm Universal Music etiketiyle yayımlandı.

Albüm “Wild World”, “Father And Son”, “Where Do The Children Play?” gibi Stevens’ın 22 yaşındayken 60’lar sonu Soho ortamında yazdığı 11 şarkıdan oluşuyor.

Stevens ve oğlunun albümün ellinci yılını kutlamak üzerine gerçekleştirdiği sohbetlerden birinde ortaya çıkan ‘özel albüm’ fikrinin ardından Paul Samwell-Smith ile iletişime geçildi ve 2019 yazında Fransa’nın güneyindeki La Fabrique stüdyolarında kayıtlar başladı. Stevens albümdeki 11 şarkıyı yeniden yorumladı.

Stevens, albümle ilgili şunları söyledi: “Şarkı yazarlığı maceram Tillerman ile kısıtlı olmamasına rağmen, bu albümdeki şarkılar şu an olduğum kişiyi tanımladı ve gizemli hayat yolculuğuma ışık tuttu. 1970 yılında Willesden’deki Morgan Stüdyoları’nda kaydedildiği günden bu yana Tillerman kendi ağırlığını oluşturdu ve pek çok insanın hayatına film müziği oldu. ‘Tea for the Tillerman²’, tıpkı kaderin kendi yolunu bulması gibi verdiği mesajın tekrar ortaya çıkma zamanının geldiğini düşündü.”

“Tea for theTillerman²” albümünde şu şarkılar yer alıyor:

“Where Do The Children Play?”

“Hard Headed Woman”

“Wild World”

“Sad Lisa”

“Miles From Nowhere”

“But I Might Die Tonight”

“Longer Boats”

“Into White”

“On The Road To Find Out”

“Father And Son”

“Tea for the Tillerman”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal