Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi, aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekân olacak

Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi, aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekân olacak

İtalya’daki Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi, halk için bir aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekân olacak.

İtalya’daki Castello di Rivoli Çağdaş Sanat Müzesi, ülkedeki aşılama çabalarına destek olmak için bazı galerilerini sağlıkçıların hizmetine açacak. Müzeye aşı olmaya gelenler sanatçı Claudia Comte’nin eserlerini görecek. İngiltere’de ise Bournemouth adlı konser mekânı, aşı merkezine dönüştürüldü.

Torino şehrinde bulunan müze, ülkedeki aşılama çabalarına yardımcı olmak için galerilerini sağlık çalışanlarına açmaya hazırlanıyor.

Milliyet’in Artnet’ten aktardığı habere göre, müze, halk için bir aşılama merkezine dönüştürülen ilk kültürel mekân olacak. Aşılama programı, ilk aşılanacak grup olan sağlık çalışanları ve yaşlılar için mart ya da nisan ayında başlayacak.

Müze müdürü Carolyn Christov-Bakargiev yaptığı açıklamada, müzenin sosyal mesafeyi korumak için gerekli alana sahip girişim için ‘iyi donanımlı’ olduğunu söyledi.

Bakargiev, müzenin üçüncü katında aşılanma sürerken İtalya’daki pandemi sebebiyle yapılan kısıtlamaların kalkması durumunda müzenin halka açık birinci ve ikinci katlarındaki sergiler de ziyaretçilere açık olacak. Aşı olmaya gelenler İsviçreli sanatçı Claudia Comte’nin eserlerini görecek. Aynı zamanda sanatçı aşı merkezi için özellikle akılda kalan yeni bir ses parçası da hazırlıyor.

Bournemouth aşı merkezine dönüştürüldü

İngiltere’deki Bournemouth adlı konser mekânı, aşı merkezine dönüştürüldü.

Bournemouth

BBC’de yer alan habere göre, haftada 9 bin kişinin aşılanması beklenen ve İngiltere’nin güneyinde bulunan konser mekanında öncelikle sağlık çalışanları aşılanacak.

Daha sonra ise diğer öncelik sırasında bulunan kişiler buraya çağrılarak aşı olabilecekler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal