Carlos Latuff’tan, ‘Erdoğan’ı çeken Ara Güler’ karikatürü

Carlos Latuff’tan, ‘Erdoğan’ı çeken Ara Güler’ karikatürü

Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, Brezilyalı muhalif çizer Carlos Latuff, 87 yaşındaki foto-muhabiri Ara Güler’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını çekmesini çizgilere aktardı. Ara Güler’i eleştirenler arasına katılan Latuff, Erdoğan’ın tuvalette fotoğraflanı çeken Güler’i çizdiği karikatüründe, “Ara Güler, Erdoğanistan’a (Eski Türkiye) parlak bir gelecek yazarken Erdoğan’ın fotoğrafını çekiyor” diye yazdı.

Ünlü çizer, sitesinde ve sosyal medyada paylaştığı karikatürün ardından bir takipçisinin mesajına verdiği yanıtında da “canlı karikatürlerini” çizmek için Erdoğan’dan davet beklediğini söyledi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, Ara Güler, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın’ı arayarak, uzun süredir görüşmediği Erdoğan’ı en son 2012’deki bir törende fotoğrafladığını hatırlattı ve Cumhurbaşkanı’nın birkaç fotoğrafını çekmek istediğini ifade etti. Güler’in bu talebi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kısıklı’daki konutunda buluşma gerçekleşti. Ara Güler, konutun oturma odası, kütüphane ve çalışma odasında, Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve torunları Ahmet Akif ile Mahinur’un fotoğraflarını çekti. Güler, çekimin ardından, “Eski İstanbul Anıları” adlı kitabını Erdoğan’a hediye etti.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal