Çanakkale’den Urfa’ya, 20 ilde Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali!

Çanakkale’den Urfa’ya, 20 ilde Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali!

Dünyanın dört bir yanında daha iyi bir gelecek yaratmak için çaba gösterenlerin ilham verici hikâyeleri 19-22 Kasım tarihlerindeki Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’yle, 20 ilde izleyiciyle buluşacak.

Festival 19 Kasım’da İstanbul’da başlayacak, diğer tüm illerde ise 20-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. 2015’de 8. yılını dolduran festivalde yer alan ve her sene yüzlerce film arasından seçilen belgeseller, Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren yerel ekiplerle işbirliği yapılarak 20 il/içede, 23 salonda eşzamanlı gerçekleşecek. Festivalin gerçekleşeceği il ve ilçeler: Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayındır (İzmir), Bodrum (Muğla), Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Eskişehir, Fethiye (Muğla), Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Trabzon ve Urla (İzmir).

Sürdürülebilir Yaşam için Kelebek Etkisi Derneği’nin işbirliği düzenlenen festival seçkisinde -ücretsiz olarak- 30 film gösterilirken, paneller yapılacak, müzik ve performans grupları festivale katılacak.

Festivalde Türkiye yapımı “Hızır Mayası”, Hindistan yapımı “Tarımın Geleceği?”, ödüllü yönetmen Peter Goldsmin’in Güney Afrika-Ruanda yapılı “Sokaktan Çıkış Dansta”, Tayland yapımı “Pun Pun Çiftliği”, Porto Riko-ABD-İsviçre yapımı “Noksan Ev”, Meksika yapımı “Meksika, Değişim Zamanı”, bozuk gıda sistemine odaklanan “Labirentteki İnsanlık”, Turkaya yerlilerini anlatan Etiyopya-Kenya yapımı “Büyük Değişim”, İsveç yapımı “Bisikletler Arabalara Karşı” gibi hepsi birbirinden önemli filmler görülebilecek.

Ayrıntılı bilgi ve gösterim programları Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin sayfasında.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal