Cahide Sonku’nun yaşamı tiyatro sahnesinde

Cahide Sonku’nun yaşamı tiyatro sahnesinde

Türkiye sinemasının ilk kadın yıldızı Cahide Serap ya da bilinen adıyla Cahide Sonku’nun (1919-1981) yaşamı Tiyatro Keyfi tarafından sahneye taşınıyor. 

cahidesonku2Cahide Sonku’nun son yıllarını Nilüfer Açıkalın’ın canlandırdığı müzikal oyun, 1 Ekim’de saat 20.30’da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de perde açacak. 

Topluluk, Cahide Sonku’nun yaşamını çağdaş bir müzikalle sahnelediğini duyururken, Gökhan Erarslan’ın senaryosunu yazdığı oyunun yönetmenliğini Kemal Başar üstleniyor. 

Tek kişilik oyunda, Nilüfer Açıkalın’a Erhan Yazıcıoğlu, Hakkı Ergök ve Neslihan Yelda da perde arkasında sesleriyle eşlik edecek. 

1919 Yemen doğumlu olan Cahide Sonku 16 yaşında Darülbedayi’ye girdi, Muhsin Ertuğrul tiyatrosunun gözde sanatçılarından biri oldu. “Bataklı Damın Kızı Aysel” filmiyle sinemada başarı kazandı. Cahide Sonku, 62 yaşında İstanbul’da hayatını kaybetti. 

Cahide Sonku Müzikali 1 Ekim’in ardından 2, 9 ve 16 Ekim’de yine Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de, 15 Ekim’de ise Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek. 

Oyunun biletleri Biletix’ten temin edilebilir. 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal