Bursalı yazarlardan Boğaziçi öğrencilerine destek

Bursalı yazarlardan Boğaziçi öğrencilerine destek

Bursalı 26 yazar, Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan kayyım rektörü protesto eden öğrencilerin yanında olduklarını duyurdu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına karşı protestolara Bursalı edebiyatçılardan destek geldi.

Bursalı 26 yazar, bilim üreten, özerk, bağımsız ve demokratik üniversitelerden taraf olduklarını ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanında olduklarını açıkladı.

Yapılan açıklama şöyle:

“‘Boğaziçi sevgilim, mucizedir ve şarkı
gençlik çağı insanlığın, iksiri tekrarsız
delikanlı sevinci ve övüncü apaçık aşk
gelgeç an ama bilgisi ekmek kadar ulu sevgilim
sonsuz değil nirvana, elbet yaşanacak
güneşli, cömert hayaller açacak avlu’

Bilim üreten, özerk, bağımsız ve demokratik olarak yönetilen üniversitelerin varlığını isteyen Bursalı edebiyatçılar ve edebiyatseverler olarak Hilmi Haşal’ın bu dizeleriyle Boğaziçi Üniversitesi gençlerini destekliyoruz. Ülkemiz için üzülüyoruz!”

Destek açıklamasında bulunan yazarlar şöyle:

Şaban Akbaba, Mesut Akça, Ferda Albağ, Nursel Aras, Muhsine Arda, Zeki Baştürk, Şükrü Bilgiç, Serap Çetin, Nuri Demirci, Esra Dökmen, Bülent Elitok, Fehmi Enginalp, Ceyhun Erim, Hafize Gün, Önder Gümüş, Hilmi Haşal, Ahmet İlbaş, Mehmet Koçanalı, Günver Korkmaz,  Hayrullah Alpaslan Özdemir, Ümit Yaşar Selçik, Hüsmen Solmaz, Mükerrem Şehitoğlu, Hatice Yazıcı, Miktat Yıldız, Pelin Yılmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal