Bursa Nilüfer Belediyesi’nden Gülten Akın Mektup Ödülü

Bursa Nilüfer Belediyesi’nden Gülten Akın Mektup Ödülü

Bursa Nilüfer Belediyesi şair, yazar ve insan hakları savunucusu Gülten Akın adına mektup ödülü düzenleyecek. Ödüle başvurular 14 Haziran-27 Ağustos tarihleri arasında kabul edilecek.

2021 yılını Gülten Akın’a armağan eden Nilüfer Belediyesi, 2021 Yılın Yazarı Gülten Akın etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez mektup ödülü düzenleyecek.

Mektup ödülünün konusu, Gülten Akın’ın kuvvetli bir etik hatırlatmayı da içeren “Yanlış mı belledim, insan sorumluluktur” dizesinin odağında anlamak, anlatmak, anlaşılmak isteğini içeriğinde taşıyan; dünyada, kendinden ve ötekinden sorumlu olmanın anlamını sorgulayan, cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklanan sorunlara ilişkin olacak.

Mektupları Latife Tekin, Nahit Kayabaşı, Neslihan Cangöz, Şafak Baba Pala ve Taçlı Yazıcıoğlu’ndan oluşan seçici kurul değerlendirecek.

Herkese açık olan, katılımın rumuz ile yapılacağı ödüle, dosya hâlinde iki mektupla başvurulacak. Ödüle katılan mektup metinleri, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, internet ortamı dâhil hiçbir yerde yayımlanmamış, basılmamış ve ödül almamış olması da şartlar arasında.

Yarışma sonucunda birinciliğe değer görülen mektup 3 bin TL ile ödüllendirilecek.  Ayrıca bin TL değerinde hbeş mansiyon ödülü de verilecek.

Ödülü’ne başvurmak isteyenler başvuru formunu, Nilüfer Belediyesi’nin tüm kütüphanelerinden, www.nilufer.bel.tr veya Nilüfer Kütüphane sosyal medya adreslerinden bilgisayar çıktısı olarak temin edebilecek.

Ödül yönetmeliği ve başvuru formuna şuradan ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal