Burhan Şeşen: ‘Ey bu ülkeyi yönetenler, aşk acısı çektiğinizde hiç mi bir şarkımız size teselli olmadı?’

Burhan Şeşen: ‘Ey bu ülkeyi yönetenler, aşk acısı çektiğinizde hiç mi bir şarkımız size teselli olmadı?’

MÜYORBİR Başkanı Burhan Şeşen, İYİ Parti’nin grup toplantısında konuştu. Şeşen, “Ey bu ülkeyi yönetenler, bir ayrılık sonrasında ya da bir aşk acısı çektiğinizde hiç mi bir şarkımız size teselli olmadı?” diye sorarak müzisyenlere destek istedi. Meral Akşener de grup toplantılarında söz verdiği misafirleri kürsüye geldiğinde TRT’nin yayını kesmesini eleştirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin bu haftaki grup toplantısında sanatçı Burhan Şeşen’e söz verdi. Pandemi süreci ve son olarak açıklanan ‘kademeli normalleşme’ takviminde adı anılmayan müzisyenler için adım atılmamasına yönelik taleplerini dile getiren Şeşen, “Yüz binlerce sektör çalışanı ve bakmak zorunda olduğumuz ailelerimizle resmen yaşam mücadelesi veriyoruz” dedi. Salgında çalışamayan müzisyenler için meslek örgütleri aracılığıyla düzenleme yapılmasını talep etti.

Şeşen açıklamasında özetle şunları söyledi:

“Ey bu ülkeyi yönetenler, bir ayrılık sonrasında ya da bir aşk acısı çektiğinizde hiç mi bir şarkımız size teselli olmadı, bir ağıta bir bozlakla hiç mi hüzünlenmediniz, bir düğünde hiç mi halay başı olmadınız, ‘Dağ Başını Duman Almış’ marşını da mı okumadınız? Müzisyenler gerçekten özel insanlar. Ben hâlâ bu yaşında bir şarkıyla dünyayı güzelleştirebileceğime inanıyorum. Çok ütopik ama bizler de sizler gibi her şeyi barış yoluyla uzlaşmayla demokrasi sınırları içerisinde çözmeye çalışıyoruz. Gençler yeni bir akım başlattılar, bu sözlerle konuşmamı noktalayacağım, gözünü yumma müziğe sahip çık, gözünü yumma sahneye sahip çık.”

Akşener de grup toplantılarında söz verdiği misafirleri kürsüye geldiğinde TRT’nin yayını kesmesini eleştirerek Şeşen’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal