Burak Aksak ve Selçuk Aydemir imzalı yeni Netflix dizisi: ‘50m2’

Burak Aksak ve Selçuk Aydemir imzalı yeni Netflix dizisi: ‘50m2’

Netflix, Türkiye yapımı dizilerine bir yenisi daha ekledi. Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in birlikte hazırladığı “50m2” adlı kara komedi türündeki dizinin çekimleri dün İstanbul’da başladı.

“Hakan: Muhafız”, “Atiye” ve Elif Şafak’ın aynı adlı romanında uyarlanacak olan “Aşk” dizilerinin ardından Netflix, Türkiye yapımı yeni dizisini duyurdu. Netflix Türkiye’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda “50 metrekare’ye kaç hayat sığar? Burak Aksak’ın kaleminden Selçuk Aydemir’in gözünden bir kara komedi…” denildi.

“Leyla ile Mecnun”, “Bana Masal Anlatma”, “Kara Bela”, “Deli Dumrul” gibi yapımlarda imzası olan senarist ve yönetmen Burak Aksak’ın senaryosunu yazdığı “Kardeş Payı”, “İşler Güçler”, “Çalgı Çengi”, “Ailecek Şaşkınız” gibi yapımlarda imzası olan senarist ve yönetmen Selçuk Aydemir’in yönetmenliğinde çekilen dizinin yapımcılığı BKM üstleniyor.

8 bölümlük kara komedi türündeki dizide Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç rol alıyor.

Dizinin konusu ise şöyle:

Bu yıl içinde tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanan 50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkânında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkân sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal