Bülent Ersoy, ÇYDD’yi vasiyetinden çıkardı

Bülent Ersoy, ÇYDD’yi vasiyetinden çıkardı

Bülent Ersoy, kürk bağışını kabul etmeyeceklerini duyuran Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni (ÇYDD) vasiyetnamesinden çıkardı.

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre, Bülent Ersoy’un kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamasının ardından, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, “Bu bağışı kabul edemeyiz” açıklamasını yaptı. Derneğin açıklamasının ardından Ersoy, ÇYDD’yi vasiyetnamesinden çıkardığını belirterek, “Varlığımın bir kısmını bağışlamıştım, vasiyetnamemi yeniden düzenlettim” dedi.

Ersoy yeni açıklamasında, “Ben bu hediyemi, bu tarz spekülasyonlar oluşmadan önce yüreğimdeki samimi duygularımla bir röportajım esnasında beyan etmiştim. Muhterem dinleyicilerimden gelen bazı olumsuz yorumlar üzerine; kendimi aklamak ve paklamak adına kimseyi ya da kurum ve kuruluşları kullanmak değildi niyetim” ifadelerini kullandı.

‘Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yaptığım bağışın iptalini gerçekleştirdim’

Açıklamasına, “Geçtiğimiz yıllarda avukatlarıma kaleme aldırmış olduğum vasiyetnamemde hatırı sayılır taşınır ve taşınmaz mal varlığımın bir kısmını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamıştım” sözleriyle devam eden Ersoy, “Dernek tarafından yapılan bu açıklamalar üzerine değerli avukatlarıma talimat vererek vasiyetnamemi yeniden düzenlettim. 3. maddede yer alan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yapmış olduğum bağışlarımın iptalini gerçekleştirdim” dedi. Ersoy sözlerini şöyle noktaladı: “İlkelerinden esinlendiğinizi belirttiğiniz dünya lideri, çağdaşlığın en yüce temsilcisi, başkomutan büyük Atatürk’ün ve dünya tarihinin en görkemli imparatorluklarından Osmanlı İmparatorluğu’nun muhteşem padişahlarının da kürk kullandıklarını sizlere hatırlatırım”

‘Duyarlılığına teşekkürler’

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bülent Ersoy’a hak veriyorum, bağış yapmak istiyor. Hatta biz açıklama yapmadan önce kendisine ulaşmak istedik, çünkü bizi yanlış anlamasını istemedik. Çevre dostu olmak bizim ana tüzüğümüzde var. O nedenle kürk satışıyla elde edilen bir geliri bağış olarak alamayız. Bu duyarlılığı için Bülent Ersoy’a teşekkür ediyoruz. Hatta kendisine ulaşıp bu konuyu açıklamak, tüzüğümüzü anlatmak istiyorum. Biz açıklamamızda temel değerimizi, amacımızı yazdık.”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Efsane genel başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan’ın ‘Hayvanlar ve Çocuklar’ adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi, derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal