Broadway’de sahne emekçileri, hükümetten destek bekliyor

Broadway’de sahne emekçileri, hükümetten destek bekliyor

Koronavirüs (Kovid-19) salgını yüzünden kapatılan tiyatro salonları kısa süre içinde Broadway tiyatrolarını da ekonomik açıdan olumsuz yönde etkilemeye başladı. Uluslararası Sahne Çalışanları Birliği (IATSE) Uluslararası Başkanı Matthew D. Loeb, “Şu anda, eğlence endüstrisinin tüm sektörlerindeki binlerce üyemiz hükümetin zorunlu iptalleri nedeniyle mali sıkıntı yaşıyor” diyerek işsiz kalan meslektaşları için “destek paketi” beklediklerini açıkladı.

Müstehak‘ın PlayBill‘den aktardığına göre, Broadway’de aktörleri (Actors’ Equity) ve müzisyenleri (Local 802) temsil eden sendikaların hükümetten bulundukları yardım çağrısına Uluslararası Sahne Çalışanları Birliği de (IATSE) sessiz kalmadı.

IATSE Uluslararası Başkanı Matthew D. Loeb, “Şu anda, eğlence endüstrisinin tüm sektörlerindeki binlerce üyemiz hükümetin zorunlu iptalleri nedeniyle mali sıkıntı yaşıyor” diyerek Kovid-19 salgınından etkilenen üyeleri için tedavi konusunda yardım beklediklerini, bu süreçte işsiz kalan meslektaşları içinde bir “destek paketi” beklediklerini açıkladı.

Uluslararası Sahne Çalışanları Birliği’nin yayımladığı bildiri, etkilenen üyeler için sağlık ve işsizlik ödeneklerini sağlayacak bir yardım paketini teşvik etmeye devam ediyor. Açıklama metni şöyle:

“Şu anda, sektörlerdeki binlerce üyemiz, hükümetin zorunlu iptalleri nedeniyle mali sıkıntı çekiyor. Sektör çalışanları için Kovid-19 virüsüyle mücadelede sırasında doğacak hasarlar için ‘teminat’ sağlanmalıdır.

“Federal hükümeti, bu kriz sonucunda gelirleri kaybedilen işçilere öncelik veren bir yardım paketini kabul etmeye çağırıyoruz. Eğlence çalışanlarının ve ailelerinin mali istikrarını sağlamak için sağlık yardımlarının sürekliliğini sağlamak, gelişmiş ve uzatılmış işsizlik, engellilik ve işçi tazminatı sigortası gibi güçlü önlemler gereklidir. Buna ek olarak, hükümet üyelerimizi de kapsayacak şekilde özel bir acil ücretli izin hakkı çıkarmalıdır.

“Bu önlemlerin, koronavirüsün ekonomik sonuçlarını en zor şekilde hisseden işçilere etkili bir acil yardım sağlaması açısından mümkün olduğunca kısa sürede yürürlüğe konması çok önemlidir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar