Borusan ödülü Kalliopi Lemos’un

Borusan ödülü Kalliopi Lemos’un

ArtInternational sanat fuarının video bölümü Moving Image kapsamında verilen 10 bin dolarlık Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu Ödülü’nü, “Center of the World” adlı çalışmasıyla Kalliopi Lemos kazandı.
Kalliopi Lemos’u temsil eden Londra galerisi Gazelli Art House, ödülü kazanan eseri şu şekilde değerlendirdi: “Lemos’un yeni işi, sanatçının halihazırda keşfetmeye devam ettiği doğal olmayan pozisyonlardaki, farklı ölçeklerdeki ve denge arayışı içerisindeki bedenlerin bir uzantısı. İzleyiciden ise ‘merkez’i ve evrendeki şahsi pusulalarını bulmalarını istiyor.”
Borusan Contemporary’nin Sanat Direktörü Kathleen Forde ise “Kalliopi Lemos’un video eseri oldukça güçlü ve Borusan Contemporary Çağdaş Sanat Koleksiyonu’na yakışan bir eser; çünkü koleksiyon, diğer eserlerin yanı sıra, performans ve video arasındaki çizgiyi flulaştıran işleri destekleyen bir geçmişe sahip” diye konuştu.
Moving Image Sanat Fuarı’nın kurucusu ve direktörü Edward Winkleman ise, ödülü “Ödülün, katılan sanatçılara böyle bir fırsat sağlamasından ötürü çok mutluyuz ve Kalliopi Lemos’u, bu prestijli koleksiyona dahil edilen eseri için tebrik ediyoruz” dedi.

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal