Bong Joon-ho’nun ‘Parazit’ için hazırladığı çizimlerden oluşturulan çizgi roman yayımlandı

Bong Joon-ho’nun ‘Parazit’ için hazırladığı çizimlerden oluşturulan çizgi roman yayımlandı

Bong Joon-ho’nun “Parazit” için hazırladığı kapsamlı storyboard‘larda yer alan çizimlerin bir araya getirildiği çizgi roman yayımlandı.

FilmLoverss‘ın IndieWire‘dan aktardığı habere göre, önce Altın Palmiye’yi kazanan, ardından da en iyi film dalında Oscar’a değer görülerek tarihi bir başarıya imza atan “Parazit”, geçen yıl bu hafta ilk kez sinemaseverlerin karşısına çıktı. Filmin birinci yaşı “Parasite: A Graphic Novel in Storyboards” adlı çizgi romanla kutlandı.

Çizgi roman, adından da anlaşılacağı gibi film için hazırlanan storyboard‘lardan oluşuyor. Genç yaşlarda amatör bir karikatürist olan Joon-ho, her filmi öncesi kapsamlı storyboard‘lar hazırlıyor. 293 sayfalık çizgi roman, Bong Joon-ho ile Jim Won-han’ın kaleme aldığı senaryoyu farklı bir yerde hayata geçiriyor.

Joon-ho’nun sınıf meselesine yenilikçi bir bakış getirdiği “Parazit”, hayatlarını zor şartlarda idame ettiren Kim ailesinin fertlerinin, zengin Park ailesinin evine hile ve türlü türlü oyunlarla teker teker sızmasını ve bu iki ailenin iç içe geçen hikâyesini anlatıyor.

Çizgi roman için kaleme aldığı önyazıda storyboard‘ların iyi bir film çekmek için zaruri olmadığının altını çizen Joon-ho, kendi kaygılarını bastırmak için kapsamlı storyboard‘lar hazırladığını belirtiyor. Her gün çekeceği sahnelerin storyboard‘ları elinde olmayınca kendisini güvende hissetmediğini ekliyor. Usta yönetmen bu çizimlerin film ekibine de yardımcı olduğunu ve ortaya çıkacak sonuca güvenmelerini sağladığını belirtiyor.

“Parasite: A Graphic Novel in Storyboards”un ABD’de yayımlanmasının ardından IndieWire tarafından çizgi romanın panelleri paylaşıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal