Bong Joon-ho imzalı ‘Parasite’ın siyah beyaz hali Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gösterilecek

Bong Joon-ho imzalı ‘Parasite’ın siyah beyaz hali Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gösterilecek

22 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Rotterdam Film Festivali, Bong Joon-ho’nun 72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan son filmi “Parasite”ın siyah beyaz halini gösterecek.

Daha önce George Miller’ın yönettiği “Mad Max: Fury Road”un Blu-Ray’inde filmin siyah beyaz hali de yer almış, bu durum görselliğiyle ön plana çıkan filmi farklı bir açıdan izlememize neden olmuştu. Benzer bir şekilde, 2017’de Hugh Jackman’ın Wolverine’e son kez hayat verdiği “Logan”ın yönetmeni James Mangold da filmin siyah beyaz halini hazırlamış, ülke genelindeki sinemalarda siyah beyaz “Logan” gösteriminin yapılacağı duyurulmuştu. Her iki durumda da yönetmenler, filmi tamamen yeniden düzenlemeye çalışmış ve siyah beyaz renk paleti için çekimleri optimize etmişti.

FilmLoverss‘ın  The Playlist’ten aktardığı habere göre, eleştirmenler ve izleyicilerden olumlu yorumlar alan, ödül sezonunun iddialı yapımları arasında gösterilen ve 72. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Bong Joon-ho imzalı “Parasite”ın siyah beyaz hali geliyor.

Siyah beyaz ‘Parasite’

“Parasite”ın siyah beyaz hali, 22 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gösterilecek. Festivalin internet sitesinde, festival programının ve filmin siyah beyaz haliyle ilgili bilgilerin 15 Ocak’ta açıklanacağı belirtiliyor.

Filmin siyah beyaz halinin Blu-Ray’inde yer alıp yer almayacağı ise merak konusu.

“Parasite”, hayatlarını zor şartlarda idame ettiren Kim ailesinin fertlerinin, zengin Park ailesinin evine hile ve türlü türlü oyunlar yoluyla teker teker İngilizce öğretmeni, resim öğretmeni ve hizmetçi olarak sızmasıyla yaşanan olayları konu alıyor. Sürprizlerini kademe kademe açığa çıkartan olay örgüsüyle dikkat çeken film, özellikle sınıf meselesine getirdiği yenilikçi bakışla adından söz ettiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal