Bologna Çocuk Kitapları Fuarı çevrimiçi düzenlenecek

Bologna Çocuk Kitapları Fuarı çevrimiçi düzenlenecek

Dünyanın en prestijli çocuk kitap fuarlarından biri olarak gösterilen Bologna Çocuk Kitapları Fuarı (BCBF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

AA‘dan aktarılan haberlere göre, İtalya’nın Bologna kentinde 12-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edilen fuar, programlarını dijital alanlar üzerinden 4 Mayıs’ta okurlarla buluşturacak.

Bolognachildrensbookfair.com sitesinden yapılan açıklamaya göre, fuar yetkililerinin çocuk yayıncıları için yeni bir imkân oluşturmaya kararlı oldukları aktarıldı.

Fuar organizatörlerinin dijital bir girişimle sergi ve etkinlik alanlarının yer aldığı sanat kitap fuarının yanı sıra global telif alışverişi platformları hazırlayacaklarını belirtilirken, bu platformlar için kullanılacak altyapı “http://PubMatch.com” adresinden sağlanacak.

Fuara kayıtlı yayıncılara ve telif ajanslarına ücretsiz olarak açılacak platformda, her katılımcı toplantılar düzenleyebilecek. Aynı zamanda sanal hak kataloglarını ve kitaplarını PDF olarak sunabilecek.

Bologna Çocuk Kitapları Fuarı’nın kendi web sitesinde web seminerleri, röportajları, kitap fragmanları ve haberleri de genişletilmiş bir içerikle kitapseverlerle buluşturulacak.

Fuarın, illüstratörlerin kartvizitlerini, kartpostallarını ve posterlerini koyduğu popüler illüstratör duvarı, aynı zamanda illüstratörler için özel etkinlikler ve ağlar sunan “Illustrators Survival Corner” da çevrimiçi olarak kurgulanacak.

BCBF ve BLTF sanal etkinliklerinin tam programı ise 23 Nisan’da Dünya Kitap ve Telif Hakkı Günü’nde, dijital çocuk kitabı sergisiyle açıklanacak.

Fuar programlarına katılmak isteyenler BCBF Global Rights Exchange’e online olarak bağlanabilecek veya exchange@pubmatch.com adresine e-posta gönderebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal