Boğaziçili öğrencilerden dayanışma sergisi

Boğaziçili öğrencilerden dayanışma sergisi

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, AKP’li Melih Bulu’nun üniversitelerine rektör olarak atanmasına karşı tepkilerini sürdürüyor. Öğrenciler, ülkenin dört bir yanından insanların dayanışma için gönderdiği eserlerle Güney Kampüs’ü dev bir sergi alanına dönüştürdü.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla AKP’li Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına yönelik protesto eylemleri devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Türkiye’nin farklı bölgelerinden insanların dayanışma için gönderdiği baskılı ve dijital eserlerle bir sergi düzenledi.

22 Ocak Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te başlayan sergiye 150’den fazla sanatçı 400 civarı eserle katıldı.

Öğrenciler, tamamını kendi emekleriyle oluşturdukları sergi için Yapı Kredi ve İKSV gibi mecralardan deneyim aktarımı yardımı ve destek aldı.

İlerleyen günlerde de devam edecek olan serginin sanal versiyonu da hazırlık aşamasında, öğrenciler böylece kampüse giriş izni olmayanların da eserleri inceleyebilmesini amaçlıyor.

Öğrencilerin paylaşımları bounsergi adlı Instagram hesabından takip edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal