BluTV’den Türkiyeli kadınların sloganlarıyla ‘The Handmaid’s Tale’ tanıtımı

BluTV’den Türkiyeli kadınların sloganlarıyla ‘The Handmaid’s Tale’ tanıtımı

“The Handmaid’s Tale” dizisinin dördüncü sezonu BluTV’de yayımlandı. Dizinin tanıtımında Türkiyeli kadınların eylemlerde kullandıkları sloganlara yer verildi.

Kanadalı yazar Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan, başrolde Elisabeth Moss’un yer aldığı “The Handmaid’s Tale”ın dördüncü sezonu 28 Nisan’da ABD’de, 29 Nisan’da da Türkiye’de gösterime girdi.

Dizinin ilk üç bölümü BluTV’de ekrana gelirken platformun hazırladığı tanıtım videosunda Türkiyeli kadınların hak ve özgürlükleri için yaptıkları eylemlerde kullandıkları sloganlara yer verildi. Videoda “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa”, “Hayır, hayır demektir” gibi sloganlar kullanıldı.

Dizide kadınların sadece üreme aracı olarak görüldüğü Gilead adlı bir toplumda kendisinden alıkoyulan kızını kurtarmak ve bu toplumdan kaçmak için mücadele eden June Osbourne’un (Offred) hikâyesi anlatılıyor. Dizinin dördüncü sezonda June Osbourne’un Gilead’ın otoriter rejimine karşı gösterdiği direnişini devam ettirmek için verdiği mücadeleye odaklanılıyor. June, çok sayıda kadını Kanada’ya kaçırma planını başarıyla hayata geçirmiş olsa da hâlâ değişim için yapılması gereken pek çok şey bulunuyor.

10 bölümden oluşan dizinin üç bölümün yönetimini Elisabeth Moss üstlendi.

1985 yılında yayımlanan gerilim türündeki roman, Bruce Miller tarafından televizyon dizisine uyarlandı. Emmy ve Altın Küre ödüllerine değer görülen dizi “The Handmaid’s Tale”, 2017 yılında Hulu kanalında yayımlanmaya başladı. Elisabeth Moss’un başrolde olduğu ve oyuncu kadrosunda Alexis Bledel, Yvonne Strahovski, Joseph Fiennes, Madeline Brewer, O-T Fagbenle, Ann Dowd, Max Minghella ve Samira Wiley gibi isimlerin bulunduğu dizinin başarısı, kitabın 8 milyon satışa ulaşmasını da beraberinde getirdi.

Roman ayrıca 1990 yılında Volker Schlöndorff tarafından filme uyarlanmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal