‘Black Mirror’ın yaratıcısı, salgın nedeniyle dizi üzerinde çalışmayı bıraktığını açıkladı

‘Black Mirror’ın yaratıcısı, salgın nedeniyle dizi üzerinde çalışmayı bıraktığını açıkladı

“Black Mirror”ın yaratıcısı Charlie Brooker, salgın nedeniyle “Black Mirror” üzerinde çalışmayı bıraktığını, bu zorlu dönemde daha hafif, daha eğlenceli projelere odaklandığını açıkladı.

FilmLoverss‘ın IndieWire‘dan aktardığı habere göre, her bölümde farklı bir hikâyeyle teknolojinin hem birey hem de toplum üzerindeki etkilerini inceleyen ve son yılların en başarılı bilimkurgu dizileri arasında yer alan “Black Mirror”, geçtiğimiz yıl 5. sezonuyla izleyici karşısına çıktı. 3 bölümden oluşan ve Netflix’te yayımlanan 5. sezon, önceki sezonlar kadar büyük bir etki yaratamadı ve pek çok kişi tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

5. sezonun yarattığı hayal kırıklığına rağmen Netflix’in en popüler dizileri arasında yer almaya devam eden “Black Mirror”ın ekranlara ne zaman döneceği merak konusu olmaya devam ederken, dizinin yaratıcısı Charlie Brooker’dan konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi.

6. sezon uzun süre gelmeyebilir

Brooker, geçtiğimiz günlerde Radio Times’a verdiği demeçte, içinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde toplumsal krizlere değinen karanlık hikâyeler yazmaya pek zaman ayırmadığını, bunun yerine daha eğlenceli, daha hafif şeyler yazdığını ifade etti. İnsanların da bu dönemde böyle hikâyeleri kaldıramayacağını ifade etti.

Brooker, üzerinde çalıştığı bu eğlenceli projenin ne olduğunu ise açıklamadı. Ancak bu projenin geçtiğimiz günlerde BBC tarafından duyurulan “Charlie Brooker’s Antibacterial Wipe” olduğu tahmin ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle çekilecek bu yarım saatlik program, insanların karantina sürecinde neler yaptıklarına odaklanacak.

Brooker’ın bu açıklamaları, “Black Mirror” 6. sezon veya “Black Mirror: Bandersnatch” gibi yeni bir “Black Mirror” projesi için uzun süre bekleneceğini gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal