‘Black Mirror’ 12 yeni bölümle geri dönüyor

‘Black Mirror’ 12 yeni bölümle geri dönüyor

Netflix, geçen yıl Amerika’da sansasyon yaratarak final yapan İngiliz yapımı ‘Black Mirror’ dizisinin 12 yeni bölümünü çekecek.

“Black Mirror”, 1959-1964 yılları arasında Amerika’da gösterilen, birbirinden bağımsız hikâyelerden bir seçki sunan “The Twilight Zone” dizisinden esinlendi. Charlie Brooker tarafından yazılan dizi, ilk çıkışını 2011 yılında İngiltere’de yaptı, toplam 2 sezon ve 7 bölüm olarak planlanmıştı.

mirror2“The Twilight Zone” gibi birbirinden bağımsız hikâyelerin bilim-kurgu anlatıcılığıyla sunulduğu “Black Mirror”, günümüz yaşantısının karanlık tarafını ve özellikle teknolojinin modern hayat üzerindeki etkisini keşfetmek için bir antoloji niteliğinde.

Dizide; dijital teşhircilik, şöhret düşkünlüğü ve röntgencilik gibi konuları ele alan uç hikâyeler parça parça sunuluyor. Dizinin galasını yaptığı ilk bölümünde, İngiltere’nin başbakanı bir domuzla seks yapmaya mecbur bırakılmış ve bu bütün kanallardan canlı olarak yayımlanmıştı.

mirror3“Black Mirror”, Amerika’da yasal olarak ilk kez 2013 yılında DirectTV’de gösterilmeye başladı. Ama 2014 Aralık’ta Netflix’e geçmesinden sonra, gazeteciler ve etkili takipçileri tarafından daha fazla ilgi görmeye başladı. Bu takipçilerden biri de, Twitter hesabından “Black Mirror”u beğendiğini duyuran Stephen King olmuştu.

Brooker şu an serinin yeni bölümleri yazmaya devam ediyor. Çekimler bu yılın sonunda İngiltere’de başlayacak. Dizinin yeni sezonunun ne zaman başlayacağı ise henüz açıklanmadı.

Hazırlayan: Fundanur Öztürk

Kaynak: New York Times

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal