Beykoz Kundura’dan yeni platform: KunduraLab

Beykoz Kundura’dan yeni platform: KunduraLab

Beykoz Kundura, performanstan belgesel sinemaya, felsefeden antropolojiye, farklı disiplinlerin izinde tartışma ve üretim olanakları yaratmayı amaçlayan yeni platformu KunduraLab’i hayata geçirdi.

Beykoz Kundura’yı sanat odaklı bir düşünce ve üretim merkezine dönüştürmeyi amaçlayan KunduraLab’in ilk programı, Kundura Sinema & Sahne’nin kürasyonlarından yola çıkarak felsefi yöntemlerin izinde kavramları anlamaya ve okumaya davet eden FelsefeLab olacak.

FelsefeLab kapsamında 2021 yılı boyunca yapay zekâdan bilimkurgu sinemasına, farklı konular etrafında konuşma ve film programları gerçekleştirilecek.

‘İnsan bir yapay zekâ mıdır?’

FelsefeLab; teknoloji felsefesi, davranışçılık, özgür irade, felsefi antropoloji gibi kavramların tartışılacağı, akademisyen Dr. Umut Eldem’in “İnsan bir yapay zekâ mıdır?” başlıklı konuşmasıyla başlayacak. 28 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek konuşma, Kundura Blog’da çevrimiçi gösterimi süren ​“Tekinsiz Vadi” (Uncanny Valley) adlı oyundan yola çıkarak, Hubert Dreyfus, Jacques Derrida, Benjamin Libet gibi düşünürlerin izini sürecek.

FelsefeLab’in Dr. Umut Eldem ile konuşma serisi 4 Şubat’ta “Yapay Zekâ Hakları”, 18 Şubat’ta da “Geleceğin Sentetik Dünyası” başlıklı konuşmalarla devam edecek.

Umut Eldem’in “İnsan bir yapay zekâ mıdır?” başlıklı çevrimiçi konuşması 28 Ocak Perşembe akşamı saat 21.00’den itibaren beykozkundura.com’da yayımlanacak. Zoom linkinden ücretsiz izlenebilecek.

Konuşmanın odağında olacak Rimini Protokoll oyunu “Tekinsiz Vadi” de şuradan izlenebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal