Beren Saat aldığı ‘onur ödülü’nü İstanbul Üniversitesi öğrencilerine adadı

Beren Saat aldığı ‘onur ödülü’nü İstanbul Üniversitesi öğrencilerine adadı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen Altınyıldız Yılın Yıldızları ödül töreninde ‘onur ödülü’ne değer görülen oyuncu Beren Saat, ödülünü İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin verdiği onur mücadelesine adadı.

Netflix Türkiye’nin ikinci orijinal dizisi “Atiye”deki rolüyle Altınyıldız Yılın Yıldızları ödül töreninde ‘onur ödülü’ne değer görülen Beren Saat, aldığı ödülü İstanbul Üniversitesi’nde indirimli yemek hakları için direnen öğrencilere adadığını söyledi.

Saat, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmasında “Onur ödülü ile ilgili ne konuşma yapacaksın Beren?’ diye kendi kendime düşündüm. Ben bu ödülü İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin verdiği onur mücadelesine adamak istedim” dedi.

Saat, kendisine soru soran gazetecilere de “Bu ödülü, İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin verdiği onur mücadelesine adadım” diyerek ifadelerini yineledi.

https://twitter.com/yemekhanehakk/status/1215595895762432000?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1215595895762432000&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.evrensel.net%2Fhaber%2F395110%2Fberen-saat-onur-odulunu-istanbul-universitesi-ogrencilerine-adadi

Ne olmuştu?

İstanbul Üniversitesi yönetimi, 2 Ocak’tan itibaren yemekhanelerde kahvaltı verilmeyeceği duyurarak, öğrencilerin 3 öğün indirimli yemek hakkını tek öğüne indirmişti. Okuldan yapılan duyuruda “Tüm yemekhanelerimizde kahvaltı hizmeti verilmeyecektir” denilmişti.

Bunun üzerine öğrenciler de karara karşı direnişe geçmiş, 4 günlük direnişin ardından okul yönetimi karardan geri adım atmak zorunda kalmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal