Bensu Soral, ‘RIP Black Mamba’ adlı eserini NFT’ye dönüştürüp satışa sundu

Bensu Soral, ‘RIP Black Mamba’ adlı eserini NFT’ye dönüştürüp satışa sundu

Oyuncu Bensu Soral, Kobe Bryant’ı resmettiği “RIP Black Mamba” adlı eserini NFT’ye dönüştürdü ve satışa sundu.

NFT’ye olan ilgi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla artıyor. Blockchain teknolojisinin beraberinde getirdiği büyük yeniliklerden biri olan NFT, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak kripto para birimleriyle satılması anlamına geliyor. İnsanın aklına gelebilecek her türden dijital varlığın bir NFT olması mümkün, ancak gündeme gelen yönüyle değerlendirildiğinde, NFT adeta dijital sanat dünyasında bir dönüşüm teknolojisi olarak kullanılıyor.

Geçtiğimiz günlerde sanatçı Tarık Tolunay, “Fractal İstanbul Pandemi” adlı eserini NFT’ye dönüştürerek satışa sundu ve eseri yaklaşık 36 bin dolarlık bir teklifle alıcı buldu. Şimdi ise ünlü oyuncu Bensu Soral, geçen yıl hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın yer aldığı bir çizimini NFT’ye dönüştürerek mezata çıkardı.

Bensu Soral’ın ilk NFT’si OpenSea’de teklif bekliyor. Önümüzdeki 4 gün boyunca teklife açık olacak olan eser, en yüksek teklifi veren kişiye satılacak. Şu an için herhangi bir teklif verilmeyen eserin en düşük teklif fiyatı ise 2.5 Ethereum (yaklaşık 4 bin 449 dolar) olarak belirlendi.

 

Kaynak: WebTekno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal