Ben-Hur, Haluk Bilginer’le geri dönüyor

Ben-Hur, Haluk Bilginer’le geri dönüyor

Hollywood, sinema tarihine damgasını vurmuş kült filmleri uyarlama furyasına bir yenisini daha ekliyor. William Wyler’ın yönetmenliğini üstlendiği 1959 yapımı macera filmi “Ben-Hur”, 11 dalda Oscar alarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Ben-Hur, rütbesi elinden alınan, ailesinden ve sevdiği kadından ayrılmak zorunda kalan ve köleliğe zorlanan Judah Ben-Hur’un intikam hırsıyla dolu hikâyesini seyirciyle buluşturuyor.

Batman v Superman, Finding Dory ve Star Wars serisinin yan filmi Rogue One’ın bu yılki sinema gündemini oldukça meşgul etmesi sonucunda “Ben-Hur”un beklenen ilgiyi göremediğini ve neredeyse gözden kaçırıldığını söyleyebiliriz.

benhur2

Orijinal filmde Charlton Heston’ın hayat verdiği ana karakter Judah Ben-Hur’u Jack Huston canlandıracak. Filmin oyuncu kadrosunda Morgan Freeman, Haluk Bilginer, Toby Kebbell, Nazanin Boniadi ve Rodrigo Santoro yer alıyor. Ben-Hur’un yönetmenliğini Wanted ve Abraham Lincoln: Vampire Hunter yapımlarından tanıdığımız Timur Bekmambetov üstleniyor. Heyecanla beklenen filmin 26 Ağustos’ta vizyona girmesi bekleniyor.

Filmin 1959 tarihli yapıma nazaran Lew Wallace’ın 1880 yılında yayımlanan “Ben Hur: A Tale of the Christ” romanını odak noktası olarak alacağı ise söylentiler arasında yer alıyor.

Kaynak: Independent

Hazırlayan: Gökçen Sena Duman

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal