Baz Luhrmann’ın Elvis filmine dair neler biliyoruz?

Baz Luhrmann’ın Elvis filmine dair neler biliyoruz?

“Romeo + Juliet”, “Moulin Rouge!” (Kızmırı Değirmen) ve “The Great Gatsby” (Muheteşem Gatsby) gibi filmlerin yaratıcısı Baz Luhrmann, Elvis Presley’nin hayatını anlatan bir film hazırlığında.

Biyografik Elvis Presley filminin mart ayında başlayan çekimleri, sanatçının menajeri Colonel Tom Parker’ı canlandıracak Tom Hanks’in COVID-19 teşhisinin ardından ertelenmişti.

Projenin oyuncu seçmelerinde Presley rolü için Harry Styles, Miles Teller ve Aaron Taylor-Johnson isimleri gündeme gelmişti. Filmde Presley’nin canlandırması için Amerikalı aktör ve ses sanatçısı Austin Butler’da karar kılındı.

Luhrmann; Elvis’in hikâyesini anlatmak için olağanüstü bir ekip bir araya getirdiğini düşünüyor. Yönetmenin bu anlatıda Elvis’in yaşantısının birçok tanığını radarına soktuğu anlaşılıyor. Menajeri Colonel Tom Parker, partneri Priscilla Presley, kendisi ile dostluğundan “Bizim tüm yaratımlarımızın ortak bir yanı vardı” diyerek söz eden B.B. King bunlardan bazıları. Priscilla Presley’i Olivia DeJonge, Tom Parker’ı ise Tom Hanks canlandıracak. Büyük ihtimalle B.B. King’e de Kelvin Harrison Jr. hayat verecek.

Filmin dönemin Amerika’sının kültürel arenasını arkasına alacağından bahsediliyor. Presley’nin yaşantısını ve müziğini keşfe çıkarken, özellikle menajeri Parker ile arasındaki 20 yılı aşkın süre ve çok boyutlu ilişkilenme de odakta olacak.

Projenin planlanan gidişatının sekteye uğramasının ardından oyuncu kadrosunda da birtakım değişikliklere gidilmişti. Başlangıçta Presley’nin annesi rolünü üstlenecek Maggie Gyllenhaal diğer proje taahhütleri ile çakıştığı gerekçesiyle projeden çekildi. Gyllenhaal ile birlikte Rufus Sewell’un da filmin oyuncu kadrosunda yer almayacağı öğrenildi. Rollerin yeni sahipleri Helen Thomson  ve Richard Roxburgh oldu.

Filmin 5 Kasım 2021’de gösterime girmesi planlanıyor.

 

Kaynak: Bantmag.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal