Bavul Dergi’nin Nisan 2020 sayısı e-dergi formatında ve ücretsiz

Bavul Dergi’nin Nisan 2020 sayısı e-dergi formatında ve ücretsiz

Aylık sokak-edebiyat dergisi Bavul Dergi, koronavirüs salgınından dolayı #EvdeKal çağrılarına destek vererek Nisan 2020 sayısını e-dergi formatında ve ücretsiz olarak okurlarına sundu.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplu etkinlikler, festivaller ve konserler iptal ediliyor. Toplu etkinliklerin yanı sıra insanlar da zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya özen gösteriyor.

Bu süreçte iptal edilen birçok festival çevrimiçi film gösterim programları hazırlarken, pek çok sanatçı da sosyal medyadan konserler veriyor.

Bavul Dergi de hayatın olumsuz etkilendiği şu günlerde #EvdeKal çağrılarını destekleyerek Nisan 2020 sayısını e-dergi formatında ve ücretsiz olarak yayımladı. Derginin yeni sayısı şu notla paylaşıldı:

Derginin 55’inci sayısında Selami Şahin, Demet Evgar, Can Bonomo, Serra Yılmaz, Damla Sönmez, Jehan Barbur, Sinan Kaynakçı, Orçun Sünear ve Yekta Kopan, #EvdeKal kapağına katkıda bulunarak evde yapılacak alternatifleri listeledi.

Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Şükrü Erbaş, Ercan Kesal, Timur Soykan , Otisabi, Hakan Demir, Sedef Orman, Erdal Güney, Ali Murat İrat, Pınar Ergün, Aydilge, Esin İris, Nuran Taşhan, Damla Yılmaz, Burak Abatay ve Önder Abay da yazı ve çizimleriyle dergide yer aldı.

Dergi şuradan okunabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal