Başka Sinema evinizin salonuna geliyor

Başka Sinema evinizin salonuna geliyor

BluTV, sinemaların kapalı olduğu süreçte #başkasinemasalonda diyerek sinema salonlarında gösterime girmemiş yeni Başka Sinema filmlerinin gösterimine ev sahipliği yapacak. Başka Çarşamba gösterimleri de yine BluTV üzerinden devam edecek.

İnternet televizyonu BluTV ile dünyadan ve Türkiye’den bağımsız filmlerin dağıtımcısı Başka Sinema, koronavirüs salgını nedeniyle sinema salonlarının kapalı olduğu şu süreçte bağımsız filmleri izleyiciyle buluşturmak için işbirliği yapıyor.

BluTV, sinemaların kapalı olduğu süreçte #başkasinemasalonda diyerek sinema salonlarında gösterime girmemiş yeni Başka Sinema filmlerinin 14 gün boyunca gösterimini yapacak. Başka Çarşamba gösterimleri de yine BluTV üzerinden devam edecek. Filmler, BluTV aboneliğiyle ya da Kirala & İzle sistemi üzerinden 19.90 ₺ karşılığında izlenebilecek.

Ayrıca, satın alınan Başka Sinema filmlerinin ücretinin bir kısmı Başka Sinema sinemalarına aktarılarak bağımsız sinema ve sinemacılara da destek sağlanacak.

İlk film: ‘Bozkır’

İşbirliği kapsamında ilk olarak 56. Antalya Film Festivali’nden 11 ödülle dönen Ali Özel imzalı “Bozkır” filmi gösterilecek. 8 Nisan’da gösterilecek olan filmin ardından saat 22.30’da ise Başka Sinema’nın Instagram hesabı üzerinden gerçekleşecek canlı yayında yönetmen Özel ile söyleşi ve soru-cevap etkinliği yapılacak.

Başka Sinema’nın ilk hafta programında 69. Berlin Film Festivali’nin açılış filmi “The Kindness Of Strangers” (Yabancıların Nezaketi), 72. Cannes Film Festivali kapanış filmi “The Specials” (Kural Dışı) ve daha önce sadece festivallere konuk olan, Dardenne Kardeşler’e 72. Cannes Film Festivali’nde en iyi yönetmen dalında ödül kazandıran son filmleri “Le Jeune Ahmed” (Genç Ahmed) bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal