Kıbrıs’ta Baraka Kültür Merkezi’nden tiyatroların kapalı, kumarhanelerin açık olmasına protesto

Kıbrıs’ta Baraka Kültür Merkezi’nden tiyatroların kapalı, kumarhanelerin açık olmasına protesto

Kıbrıs’ta bulunan Baraka Kültür Merkezi, pandemi tedbirleri kapsamında tiyatrolar kapatılırken gece kulüpleri ve kumarhanelerin açık olmasını eleştirmek amaçlı bir dizi sosyal medya eylemi gerçekleştiriyor.

Baraka Kültür Merkezi, hükûmetin pandemi döneminde tiyatrolara olan tutumunu eleştiren bir açıklama yayımladı.

Tiyatrolar kapalıyken gece kulüpleri ve kumarhanelerin açık olmasını protesto eden Baraka Kültür Merkezi, bünyesindeki tiyatro ekibinin yazıp oynadığı #SanatKulüpte adlı komedi skecini sosyal medya aracılığıyla seyirciye ulaştırıyor, ayrıca #TiyatrolarAçılsın başlığıyla bir takım eleştirel paylaşımlar yapıyor.

Baraka’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Dünyada olduğu gibi,  halk sağlığını koruyacak önlemlerle, sınırlı sayıda seyirci, yeterli havalandırma, temassız fuaye ve oturma düzeni, maske-mesafe-hijyen gibi tedbirlerle tiyatroların açılması mümkün. Sağlık, sadece beden değil ruh sağlığı ile de bir bütün ve sanattan uzak kaldıkça toplumsal sağlığımız olumsuz etkilenmekte. Yönetenleri, tiyatrolarla ilgili yasaklama kararını yeniden gözden geçirmeye çağırıyor ve tiyatro sever halkımızı sosyal medyada #TiyatrolarAçılsın şeklinde paylaşımlar yapmaya davet ediyoruz.”

Baraka Kültür Merkezi önümüzdeki süreçte hükûmet yetkilileriyle görüşme yapacaklarını ve tiyatroların açılması taleplerini ileteceklerini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar